Reklama

Reklama

Szklany taras widokowy, pływanie w syrenim ogonie, osiedlowy bazarek czy może parasole nad ulicą? Czeka 5,5 mln zł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB. Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka

Szklany taras widokowy, pływanie w syrenim ogonie, osiedlowy bazarek czy może parasole nad ulicą? Czeka 5,5 mln zł - Zdjęcie główne

Obecny plac zabaw przy ul. Gawareckiego w ramach poprzedniej edycji BOP zastąpi zupełnie nowy plac | foto FB. Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już od wtorku 6 września można będzie głosować na ciekawe projekty, zgłoszone w 11. edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka.

Reklama

W tym roku mieszkańcy miasta wybierają spośród 52 pomysłów - 13 projektów ogólnomiejskich i 39 osiedlowych. Co ważne, można wskazać tylko jeden projekt z listy ogólnomiejskiej i jeden z listy osiedlowej.

Do tej pory przez 10 edycji płocczanie wybrali do realizacji 135 projektów, kosztowały one ok. 50 mln zł.

11. edycja Budżetu Obywatelskiego Płocka

Nie wszystkie zgłoszone pomysły spełniły wymagania formalne. W tym roku do wyboru jest sporo różnych projektów, np. dotyczących doposażenia placówek oświatowych, remontów dróg, placów zabaw, budowy ścieżek rowerowych, organizacji festynów i zajęć różnego typu.

Wśród pomysłów są np. zorganizowanie osiedlowego bazarku w Borowiczkach, ulica kolorowych parasoli (instalacja przestrzenna z parasoli pomiędzy kamienicami nad częścią ul. Jerozolimskiej), Skywalk – szklany taras widokowy na Wzgórzu Tumskim, Aleja Platanowa dla Płocka (100 platanów na 100-lecie obrony Płocka wzdłuż al. Piłsudskiego).

A także: Pływaj jak syrena (zajęcia dla dzieci polegające na pływaniu i nurkowaniu w syrenim ogonie), renowacja miasteczka ruchu drogowego przy ZS Nr 1, Wodny Świat Dziecka (miejsce do rekreacji na Skarpie z urządzeniami wodnymi, np. tunel z kręgów, UFOpleksi, ryba, krab,śmigło, dostępnymi wiosną i latem).

W przypadku projektów ogólnomiejskich wygrają te, które uzyskają największą liczbę głosów (nie mniej niż 100), do wyczerpania puli środków – 2.260.517,34 zł. Natomiast wśród osiedlowych utworzone zostaną 2 listy: jedna ze stosunkiem procentowym uzyskanych głosów przez dany projekt (liczba głosów dzielona przez liczbę mieszkańców osiedla x 100 proc,) oraz druga - z bezwzględną liczbą głosów na projekt.

- Do realizacji zostaną wybrane projekty osiedlowe, które jednocześnie spełnią kilka warunków: uzyskają co najmniej 50 głosów oraz  najlepszy wynik w ramach poszczególnych list rankingowych, do wyczerpania puli (do 1.695.388,00 zł na każdą), łącznie na obie listy - do 3.390.776,00 zł. Wyboru projektów osiedlowych dokonuje się najpierw z listy pierwszej do wyczerpania puli, następnie z listy drugiej, do wyczerpania puli (z wyłączeniem projektów, które się zakwalifikowały z listy pierwszej) - informują organizatorzy BOP.

Głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim Płocka

Głosowanie potrwa od 6 do 19 września. Wyboru można dokonać przez internet lub osobiście, punkty do głosowania znajdują się na każdym osiedlu a także w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Synagogalnej 4 (od poniedziałku do piątku w godz. 9 – 17). Do punktów stacjonarnych należy zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy