Reklama

Szefowa szpitala św. Trójcy odwołana?

Opublikowano:
Autor:

Szefowa szpitala św. Trójcy odwołana? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od poniedziałku trwają obrady rady nadzorczej Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Wiceprezes spółki został powołany na nową kadencję, ale nie podjęto jeszcze decyzji co do przyszłości Ewy Nieścierenko.

Od poniedziałku trwają obrady rady nadzorczej Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Wiceprezes spółki został powołany na nową kadencję, ale nie podjęto jeszcze decyzji co do przyszłości Ewy Nieścierenko.

W poniedziałek rozpoczęło się posiedzenie rady nadzorczej w szpitalu św. Trójcy w związku m.in. z kończącą się kadencją  zarządu. Tuż po zakończeniu obrad miasto obiegła wieść o odwołaniu Ewy Nieścierenko z funkcji prezesa spółki. - To nie do końca prawda - wyjaśnia Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza. - Jako że wygasa kadencja obecnego zarządu spółki, podczas posiedzenia na nową kadencję powołano wiceprezesa spółki Marka Stawickiego, nie powołano natomiast nikogo na prezesa Płockiego ZOZ-u. Jednocześnie nie rozwiązano umowy o pracę z panią Ewą Nieścierenko.

W tej chwili sytuacja prezeski szpitala św. Trójcy jest więc w pewnym sensie zawieszona.

Dodajmy, że podczas dzisiejszej sesji rady miasta radni będą rozmawiać na temat sytuacji szpitala św. Trójcy i widoków na przyszłość, również w aspekcie ewentualnego partnerstwa publiczno-prywatnego. W bardzo nieoficjalnych rozmowach mówi się, że chęć na fotel prezesa Płockiego ZOZ-u mogą mieć ludowcy.

Przypomnijmy: Ewa Nieścierenko została szefową szpitala św. Trójcy w 2011 roku, kilka miesięcy po tym, jak rządy w Płocku objął Andrzej Nowakowski.  Zastąpiła na tym stanowisku Artura Krawczyka. Obok prezesa MTBS była najlepiej opłacanym prezesem miejskich spółek (podwyżkę o 8 tys. zł  w stosunku do poprzednika dostała niemal natychmiast po powołaniu na to stanowisko).

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE