Reklama

Strażacy zatankują taniej na stacjach Orlenu i Bliska. Ale nie wszyscy

Opublikowano:
Autor:

Strażacy zatankują taniej na stacjach Orlenu i Bliska. Ale nie wszyscy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Orlen podpisał umowę, która zagwarantuje jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej należącym do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego rabat na paliwo w całej sieci należącej do koncernu. Jak to będzie w praktyce już od 1 stycznia 2019 r., kiedy program lojalnościowy wejdzie w życie?

Orlen podpisał umowę, która zagwarantuje jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej należącym do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego rabat na paliwo w całej sieci należącej do koncernu. Jak to będzie w praktyce już od 1 stycznia 2019 r., kiedy program lojalnościowy wejdzie w życie?

Uprawnionymi do  udziału  w programie są strażacy OSP czynni zawodowo włączeni do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Program lojalnościowy uprawnia do indywidualnego korzystania przez członków tej formacji z rabatu w wysokości 8 gr brutto za 1 litr paliwa na stacjach ORLEN oraz na stacjach BLISKA.

 – PKN Orlen, jako firma odpowiedzialna społecznie, angażuje się w projekty ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa – stwierdził prezes zarządu Orlenu, Daniel Obajtek. – Od wielu lat współpracujemy z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej, które na co dzień służą milionom Polaków.  Rabat na paliwo dla tej grupy traktujemy nie tylko jako wsparcie, ale także inwestycję. W ten sposób doceniamy ich zaangażowanie w ochronę i ratowanie ludzkiego życia. Dzisiejsza umowa oznacza, że blisko 100 tys. członków tej formacji już od Nowego Roku będzie miało możliwość korzystania z atrakcyjnych rabatów na paliwo.

– Według danych MSWiA do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego należy ok. 4,4 tys. jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Z kolei do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych uprawnionych jest ponad 100 tys. członków tych jednostek. Dla PKN Orlen oznacza to wysoki potencjał do zwiększenia wolumenów sprzedaży na stacjach paliw  – czytamy w informacji biura prasowego koncernu, do której odnieśli się strażacy z OSP Słubice na stronie www.ospslubice.pl. – Bardzo cieszy fakt, iż pomyślano o indywidualnych potrzebach strażaków ochotników, jednakże program ten już na starcie ma kilka wad. Przede wszystkim podział strażaków na tych włączonych do KSRG oraz tych poza nim.

Zgodnie z ustawą i ochronie przeciwpożarowej ochotnicze straże pożarne mogą być włączone do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego, współdziałając z Państwową Strażą Pożarną. A jak to wygląda w powiecie płockim? W Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego - na 16 gmin - są 23 jednostki OSP, poza systemem 92. W 2017 r. jednostki skupione w systemie były zaangażowane w działania ratownicze na podległym terenie ponad 2 tys. razy (najczęściej, zgodnie z danymi przedstawionymi przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, OSP Gąbin - 233, OSP Drobin - 150, OSP Słupno - 144, OSP Wyszogród - 143, OSP Dobrzyków - 129, Słupice - 122, OSP Gąbin - 117), 10 razy poza określonym terenem. Te, które są poza KSRG, na swoim terenie pomagały 305 razy, poza obszarem swojego działania 44 razy. Rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku Edward Mysera tłumaczy, że jednostki w KSRG mogą być wysłane do działań na terenie całego kraju, są po prostu najbardziej mobilne i dyspozycyjne. - Główny ciężar spoczywa na tych jednostkach - dodaje Mysera. Dla przykładu na terenie gminy Płock do KSRG należy OSP Trzepowo, ale już nie należą OSP Borowiczki i OSP Podolszyce.

Strażacy z OSP Słubice zwracają także uwagę na wysokość rabatu na litrze paliwa przy cenach paliw na płockich stacjach koncernu. Czy zatem strażacy z OSP będą musieli korzystać ze stacji Orlenu i Bliska? Rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Płocku dopowiada: - Nie muszą, ale jeśli nie skorzystają nie będą mieli rabatu.

Samochody wykorzystywane przez strażaków mogą mieć baki o różnej pojemności. Przykładowo przy zatankowaniu 50 litrów paliwa rabat wyniesie 4 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE