Reklama

Straż miejska walczy z wrakami [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Straż miejska walczy z wrakami [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już 20 porzuconych pojazdów usunęła w tym roku straż miejska z różnych części Płocka. W kolejce czekają następne auta.

Już 20 porzuconych pojazdów usunęła w tym roku straż miejska z różnych części Płocka. W kolejce czekają następne auta.

Są stare, zdezelowane, mają powybijane szyby, flakowate koła, urwane boczne lusterka. Nie dość, że wyglądają fatalnie, na domiar złego zajmują miejsca parkingowe, których w naszym mieście nie jest zbyt dużo.

Niestety, coraz częściej właściciele starych gratów nie decydują się na ich zezłomowanie, tylko odkręcają tablice rejestracyjne, a później porzucają auta na parkingu. Tymczasem ustalenie właściciela wcale nie jest specjalnie trudne. Zazwyczaj pomocą służą sąsiedzi.

– Jeżeli właściciel zobowiąże się, że wrak zostanie usunięty lub naprawiony, odstępujemy od dalszych czynności – mówi rzeczniczka prasowa straży miejskiej Jolanta Głowacka. – Jeśli, jednak po wyznaczonym terminie pojazd nadal znajduje się w tym samym miejscu podejmujemy w stosunku do właściciela znacznie drastyczniejsze środki.


Straż miejska na większość usuniętych w tym roku wraków trafiła podczas patroli. Zdarzyły się jednak również sygnały od mieszkańców Płocka przekazane na alarmowy numer 986. Jolanta Głowacka zapowiada, że kolejne pojazdy szpecące nasze miasto już niebawem powinny zniknąć z parkingów.

Fot. Archiwum straży miejskiej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE