Reklama

Stoją już kurtyny wodne. Zobacz gdzie

Opublikowano:
Autor:

Stoją już kurtyny wodne. Zobacz gdzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wskaźniki na termometrach szaleją. Pewnie, że wysokie temperatury bywają całkiem fajne, kiedy zamieramy się chociażby poopalać. Niestety w mieście upalne temperatury szybko dają się we znaki szczególnie osobom starszym. Dlatego w samym centrum uruchomiono kurtyny wodne, które będą działać w godzinach 10.00 - 19.00.

Wskaźniki na termometrach szaleją. Pewnie, że wysokie temperatury bywają całkiem fajne, kiedy zamieramy się chociażby poopalać. Niestety w mieście upalne temperatury szybko dają się we znaki szczególnie osobom starszym. Dlatego w samym centrum uruchomiono kurtyny wodne, które będą działać w godzinach 10.00 - 19.00.

Urządzenia działają od wczoraj. Jak informuje Ratusz, możecie je spotkać w czterech lokalizacjach: Nowy Rynek/Tumska, Tumska/Plac Narutowicza, Stary Rynek/Grodzka oraz w Pasażu Roguckiego.

Centrum Zarządzania Kryzysowego przestrzega, że upał i spiekota mogą okazać się wyjątkowo niebezpieczne, wywołując udar słoneczny, a ten może być nawet przyczyną zgonu! Dlatego nie spędzajmy zbyt dużo czasu na słońcu ani nie przebywajmy zbyt długo w przegrzanym miejscu, jak na przykład wnętrze samochodu. Nie możemy także zapominać o jakimś nakryciu głowy z szerokim rondem i regularnym popijaniu płynów (ale bynajmniej nie zaleca się tutaj napojów alkoholowych), zapobiegając w ten sposób odwodnieniu organizmu. Najlepiej wody mineralnej.

Ponadto nie przemęczajmy się zanadto, aby uchronić się przed wystąpieniem silnego bólu albo zawrotów głowy. Możemy również nagle usłyszeć szum w uszach, ewentualnie odczuć silniejsze niż dotychczas bicie serca. Innymi objawami udaru są również pojawiające się nudności bądź drgawki. Zwiększa się temperatura naszego ciała.

Jeśli zaobserwujemy u kogoś objawy udaru słonecznego, nie zawsze wystarczy zwykła tabletka od bólu głowy, wypoczynek czy napój elektrolityczny. W takim wypadku należy podnieść głowę takiej osoby do góry (powyżej poziomu ciała) i owinąć jej kark zimnymi, wilgotnymi chusteczkami. Po jakimś czasie, kiedy okład przestaje dawać ochłodę, należy zrobić kolejny. Wskazana jest także konsultacja lekarska, a później całkiem prawdopodobna będzie już mała rekonwalescencja w łóżku.

 Fot. UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE