Reklama

Reklama

Startuje kolejna odsłona Budżetu Obywatelskiego Płocka. W puli ponad 5 mln zł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PortalPłock

Startuje kolejna odsłona Budżetu Obywatelskiego Płocka. W puli ponad 5 mln zł - Zdjęcie główne

foto PortalPłock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 18 stycznia można zgłaszać swoje propozycje i zdecydować o podziale ponad 5 milionów złotych z budżetu miasta. Startuje kolejna odsłona Budżetu Obywatelskiego Płocka.

Reklama

Tak jak w latach ubiegłych, tak i teraz pula Budżetu Obywatelskiego Płocka zostanie podzielona między projekty ogólnomiejskie i osiedlowe. Wartość projektu dotyczącego całego miasta nie może przekraczać 2,1 miliona złotych, a osiedlowego 545 tysięcy złotych.

W urzędzie przypominają, że projekty mogą składać wszyscy mieszkańcy bez względu na wiek. W przypadku gdy wnioskodawcą jest osoba poniżej 13. roku życia wymagana jest zgoda opiekuna prawnego. Swój projekt mogą złożyć też grupy mieszkańców, rady osiedli czy organizacje pozarządowe. 

Zgłaszany projekt musi spełniać następujące kryteria:

  • być możliwy do zrealizowania w trakcie jednego roku budżetowego;
  • dotyczyć spraw, które należą do zadań własnych Miasta;
  • być zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego obowiązującym na danym terenie (jeśli ma to odniesienie do proponowanego zadania);
  • teren, na którym zlokalizowano projekt musi stanowić mienie Miasta nieobciążone na rzecz osób trzecich (jeśli ma to odniesienie do proponowanego zadania z zastrzeżeniem pkt. f);
  • obiekt, którego dotyczy projekt musi stanowić mienie Miasta;
  • w przypadku zadań, których realizacja miałaby nastąpić na terenie będącym w użytkowaniu wieczystym lub stanowiącym własność spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych, spółek prawa handlowego z udziałem Miasta Płocka, projekt zadania wymaga wyrażenia zgody tych podmiotów na realizację zadania oraz na przejęcie odpowiedzialności za bieżące utrzymanie wykonanego zadania w formie oświadczenia, które stanowi obligatoryjny załącznik do formularza zgłoszeniowego projektu;
  • o ile jest to możliwe, powinien uwzględniać uniwersalne projektowanie, w taki sposób by był użyteczny dla wszystkich w możliwie największym stopniu, bez potrzeby adaptacji lub specjalistycznego projektowania;
  • wpisuje się w Strategię Zrównoważonego Rozwoju Miasta Płocka do 2030 roku oraz dokumenty wynikające ze Strategii;
  • zgłoszony projekt może obejmować tylko jedno zadanie, a w przypadku jego realizacji w placówkach oświatowych, opiekuńczo-wychowawczych lub instytucjach miejskich nie może dotyczyć więcej niż jednej lokalizacji.

Zgłaszane projekty muszą mieć dołączoną listę poparcia.

Wnioski mogą być składane od 18 stycznia do 14 marca. Wszystkie propozycje przejdą weryfikację i 30 lipca zostaną ogłoszone mieszkańcom. Głosowanie w ramach tegorocznej odsłony BOP zaplanowano w terminie od 6 do 19 września. Wyniki poznamy 30 września.

Szczegółowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie mojemiasto.plock.eu. Tam też znajdują się informacje na temat sposobu składania wniosków do tegorocznej odsłony BOP.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy