Reklama

Stare i zużyte przerób na nowe i piękne

Opublikowano:
Autor:

Stare i zużyte przerób na nowe i piękne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedszkolaki z Płocka mogą spróbować swoich sił w konkursie „Drugie życie śmieci”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Przedszkolaki z Płocka mogą spróbować swoich sił w konkursie „Drugie życie śmieci”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Dzieci z przedszkoli województwa mazowieckiego do 18 października mogą wysyłać swoje prace na konkurs ogłoszony przez Urząd Marszałkowski województwa mazowieckiego. Jego piąta edycja organizowana jest pod hasłem „Zróbmy coś pożytecznego z niczego”.

Najbardziej twórcze prace z zakresu upcyclingu (ponowne przetwarzanie surowców wtórnych, tak aby mogły służyć nam dalej w nowych, czasami zaskakujących formach) zostaną nagrodzone. Na przedszkolaków, którzy wykażą się największą kreatywnością, czekają ciekawe publikacje, a także zestawy kredek, flamastrów, farb itp. Zwycięskie przedszkola otrzymają telewizory, zestawy kina domowego, miniwieże oraz radioodtwarzacze.

Organizatorzy konkursu „Drugie życie śmieci” zapowiadają, że doceniać będą przede wszystkim twórczą inwencję, kreatywność oraz pomysłowość w tworzeniu nowych, nietypowych rzeczy z tego, co jest już zużyte i pozornie wydaje się niepotrzebne.

Wyniki znane będą pod koniec 2013 roku. Aby wziąć udział w konkursie, trzeba wykonać przynajmniej jeden produkt z dowolnych surowców wtórnych. Można wykorzystywać do tego różnorodne techniki. To, co powstanie, powinno mieć zupełnie nowe zastosowanie. Maksymalne rozmiary pracy to 35 cm x 35 cm x 35 cm.

Być może dzieci okażą się równie pomysłowe jak Bartosz Kiermut i Jakub Woźniak, którzy zbudowali tratwę z 400 plastikowych butelek i popłynęli na niej z Płocka do Bałtyku. Trzeba jednak pamiętać o odpowiedniej skali, aby nie przekroczyć maksymalnych rozmiarów.

Przy ocenie prac komisja konkursowa będzie brała pod uwagę użyteczność wykonanego przedmiotu, pomysłowość, oryginalność, samodzielność, a także walory estetyczne, dekoracyjne i edukacyjne. Jedno przedszkole może zgłosić tylko jedną pracę, przy której wykonaniu nie może pracować więcej niż pięcioro dzieci.

Zgłoszenia do konkursu, obejmujące pracę konkursową oraz formularz zgłoszeniowy należy doręczyć osobiście lub przesłać pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Ks. I. Kłopotowskiego 5, 03-718 Warszawa. Termin składania zgłoszeń mija 18 października 2013 r. W przypadku prac przesyłanych drogą pocztową decyduje data stempla pocztowego.

Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela departament środowiska wydziału polityki ekologicznej i ochrony przyrody Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie pod telefonami numer: 22 59 79 466 (Jarosław Warzywoda) lub 22 59 79 498 (Olga Lipska).

Fot. Archiwum projektu „Parastatkiem w piękny rejs”

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE