Reklama

Stanisławówka ma kółko...pszczelarzy

Opublikowano:
Autor:

Stanisławówka ma kółko...pszczelarzy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Salezjanie zapraszają wszystkich - i młodzież, i emerytów , i tych, którzy po prostu mają trochę wolnego czasu i chcą go sensownie i pożytecznie wykorzystać do udziału w spotkaniach koła początkujących pszczelarzy.

Salezjanie zapraszają wszystkich - i młodzież, i emerytów , i tych, którzy po prostu mają trochę wolnego czasu i chcą go sensownie i pożytecznie wykorzystać do udziału w spotkaniach koła początkujących pszczelarzy.

Ogólnie mówiąc, płockie, polskie ani europejskie zapylacze nie mają łatwego życia - ani miodne, ani dzikie bzyczące stworzonka emigrują z pól i łąk, o miastach nie mówiąc,  a niedobitki, które zostają, są zatruwane chemikaliami, i wyganiane z siedlisk.  Od kilku lat ministerstwo rolnictwa bije na alarm, że z roku na rok drastycznie spada liczebność zarówno pszczoły miodnej, jak i dzikich pszczół, trzmieli i innych zapylaczy.  Wystarczy zresztą zobaczyć, jak drogi jest słoik miodu.  Któż by nie spałaszował chrupiącej pajdy grubo posmarowanej bursztynowym, lepkim smakołykiem?

Z jednej strony mamy więc coraz bardziej przerzedzone stada bzyczących pszczół, dziesiątkowane chorobami, pestycydami, z drugiej cały tłum ludzi, który nie ma pojęcia, co ciekawego robić w wolnym czasie.

Czemu więc - wzorem pracowitych bzyczących stworzonek - nie połączyć przyjemnego z pożytecznym?

Taką właśnie nietypową propozycję ma płocka Stanisławówka. Jak informuje salezjanin, ks. Kazimierz Kurek, przy parafii rozpoczyna działalność koło początkujących pszczelarzy. To inicjatywa realizowana we współpracy z Miejskim Kołem Pszczelarzy w Płocku, a zaproszeni mogą czuć się wszyscy chętni. - Osoby bezrobotne, ci, którzy przechodzą na emeryturę, a pragną zachować pasję działania, uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich, studenci i wszyscy, którzy kochają przyrodę - wyliczają salezjanie.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek 29 kwietnia o godz. 16.00 w Pracowni Komputerowo-Internetowej im. Sługi Bożej Matki Małgorzaty przy kościele św. Stanisława Kostki.

O ciężkiej doli miejskich pszczół i innych bzyczących zapylaczy czytaj:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE