Reklama

Staniesz jej na drodze, zgarnie Cię laweta

Opublikowano:
Autor:

Staniesz jej na drodze, zgarnie Cię laweta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Straż miejska ostrzega - kto ewidentnie będzie utrudniał życie Ciuchci Tumskiej, powinien się liczyć z tym, że jego auto zostanie usunięte za pomocą lawety. Słono zapłacimy także za parkowanie na trawnikach i parkingach dla autokarów.

Straż miejska ostrzega - kto ewidentnie będzie utrudniał życie Ciuchci Tumskiej, powinien się liczyć z tym, że jego auto zostanie usunięte za pomocą lawety. Słono zapłacimy także za parkowanie na trawnikach i parkingach dla autokarów.

Pomarańczowa Ciuchcia Tumska, czyli składająca się z dwóch 20-osobowych wagoników kolejka turystyczna, wyruszyła w miasto z początkiem maja. W każdy weekend będzie robiła sześć półtoragodzinnych kursów dziennie, a gwizd pomarańczowej lokomotywy będzie nam towarzyszył aż do końca wakacji. Przez cały ten czas warto pamiętać, by nie utrudniać Ciuchci Tumskiej życia. - Zwłaszcza przy Warszawskiej, gdzie zaczyna i kończy swoją trasę - napomina Jolanta Głowacka, rzeczniczka straży miejskiej. - W przypadkach ewidentnego utrudniania poruszania się kolejce turystycznej przez zaparkowane samochody, takie pojazdy mogą zostać usunięte z drogi przy pomocy lawety.

Municypalni będą mieć czujne baczenie nie tylko na zostawiających przy Warszawskiej - będą sprawdzać również parkingi dla autokarów. W Płocku są tylko dwa takie miejsca - przy zoo i wzdłuż pl. Obrońców Warszawy, ale kierowcy samochodów osobowych nagminnie zostawiają tam swoje auta, mimo że parking przy Siedemdziesiątce, z którego mogą korzystać odwiedzający zoo, znajduje się dosłownie kilka kroków dalej. Nie będzie litości dla kierowców rozjeżdżających samochodami trawniki. - Mandat do 500 zł mogą zapłacić osoby niszczące w ten sposób trawniki, natomiast mandat w wysokości 100 zł plus jeden punkt karny może otrzymać kierujący, który zatrzyma swoje auto na miejscu przeznaczonym dla autokarów - przypomina Jolanta Głowacka.

Czytaj też: Miała zawieźć, a zawiodła

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE