Reklama

Śnieg już pada. Czy w tym roku zaskoczy drogowców?

Opublikowano:
Autor:

Śnieg już pada. Czy w tym roku zaskoczy drogowców? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Usłyszenie przynajmniej raz w roku "zima znów zaskoczyła drogowców" jest niemal tak pewne, jak "Kevin sam w domu" w święta czy pierogi na wigilijnym stole. Służby w Płocku zapewniają, że są przygotowane do akcji odśnieżania.

Usłyszenie przynajmniej raz w roku "zima znów zaskoczyła drogowców" jest niemal tak pewne, jak "Kevin sam w domu" w święta czy pierogi na wigilijnym stole. Służby w Płocku zapewniają, że są przygotowane do akcji odśnieżania. 

14 grudnia około południa z nieba w Płocku po raz pierwszy w tym sezonie zaczął padać biały puch. Niektórzy wprost nie mogą się doczekać szusowania na sankach, inni dostają białej gorączki, a dla tych, którzy jeszcze nie wymienili opon w samochodach, to chyba najbardziej wyraźny znak ostrzegawczy. 

Jednak nawet najlepsze ogumienie nie zastąpi zdrowego rozsądku za kierownicą, o co z resztą zawsze apelują policjanci. Z doświadczeń mundurowych i statystyk wynika jednak, że zimą dochodzi do mniejszej liczby wypadków. Zdecydowanie łatwiej jeździ się także po czarnych, a nie białych ulicach.

A teraz do meritum: czy w tym sezonie zima zaskoczy płockich drogowców? 

- Mieszkańcy zwykle twierdzą, że zaskoczy, my że nie - uśmiecha się Tomasz Żulewski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. - Mamy zgromadzoną sól i piasek. Wszystkie sprzęty służące do odśnieżania ulic są wyposażone w pługi. Jesteśmy gotowi. W listopadzie i grudniu prowadziliśmy już akcję zima, kiedy w nocy robiło się ślisko. 

W Płocku o jakość dróg w tym roku dbać będzie 15 maszyn: 8 pługów i 7 pługopiaskarek. Jeśli przyjdzie srogi atak zimy, w odwodzie są jeszcze dwa traktorki z pługami. 

- Jeżeli będzie taka potrzeba jesteśmy także przygotowani do zbierania śniegu z chodników - dodaje Żulewski. 

Za odśnieżanie dróg można się rozliczać w dwojaki sposób: ryczałtem lub za każdy odśnieżony kilometr. Zarządcy dróg w Płocku wybierają drugą opcję. Jeśli zima będzie łaskawa i na odśnieżanie wydamy mniej pieniędzy, powędrują one na doraźne inwestycje drogowe. Zazwyczaj chodzi o wymianę chodników. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE