Reklama

Reklama

Smog zabija powoli. Dobre postawy warto kształtować od małego

Opublikowano: wt, 5 mar 2019 20:10
Autor:

Smog zabija powoli. Dobre postawy warto kształtować od małego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O zanieczyszczonym powietrzu mówimy coraz więcej i coraz chętniej. Dobre postawy dotyczące chociażby palenia w piecu warto wpajać już od najmłodszych lat. Poseł Marek Opioła organizuje konkurs "Ekomonster", który ma uczyć dzieci, a przy okazji szkoły mogą wygrać czujniki smogowe.

Reklama

O zanieczyszczonym powietrzu mówimy coraz więcej i coraz chętniej. Dobre postawy dotyczące chociażby palenia w piecu warto wpajać już od najmłodszych lat. Poseł Marek Opioła organizuje konkurs "Ekomonster", który ma uczyć dzieci, a przy okazji szkoły mogą wygrać czujniki smogowe. 

W całej Polsce jest jak na razie ok. 300 szkół, na których zainstalowane są czujniki smogowe, ale na północnym Mazowszu nie ma jeszcze żadnej. Poseł Marek Opioła ogłosił konkurs, w którym dzieci mają za zadanie przygotować ekomonstera, czyli instalację o wymiarach ok. 50x50 cm i 150 cm wysokości. 

- Mają być potworami, które nas trują - opisywał Opioła. - Są cztery rzeczy, które nas trują: palenie w przydomowych piecach, palenie papierosów, spaliny samochodowe i pyły przemysłowe. Instalacje mają je personifikować. 

Główną nagrodą jest pięć czujników mierzących pyły zawieszone PM 2,5 i PM 10. Od września zostaną zainstalowane na pięciu szkołach, których uczniowie przygotują najlepsze prace. Co zrobić, żeby wygrać? Zbudować instalację (w pierwszej edycji konkursu było ich 87 z 40 szkół), wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie dostarczyć trzy zdjęcia instalacji. 

Więcej informacji na stronie ekomonster.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.