Reklama

Śmiertelnie niebezpieczna gra. Chrońcie swoje dzieci

Opublikowano:
Autor:

Śmiertelnie niebezpieczna gra. Chrońcie swoje dzieci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ogólnopolskie media alarmują, że śmiertelnie niebezpieczna gra komputerowa trafiła już do Polski. Są też pierwsze ofiary samookaleczeń wśród dzieci.

Ogólnopolskie media alarmują, że śmiertelnie niebezpieczna gra internetowa trafiła już do Polski. Są też pierwsze ofiary samookaleczeń wśród dzieci. 

Gra nazywa się "Niebieski wieloryb" i jest szalenie niebezpieczna. Skonstruowana jest na zasadzie bardzo popularnych wyzwań (gorączka np, wyzwania znanego jako "ice buckett challenge", a polegającego  na oblewaniu się kubłem wody, opanowała świat trzy lata temu). Gra nie ma jednak nic wspólnego z zabawą. Polega na tym, że przez 50 dni dziecko dostaje do wykonania różne przerażające zadania - samookaleczania się żyletką, wycinania sobie kształtu wieloryba, oglądania horrorów itp. Zwieńczeniem wyniszczającego pasma zadawania sobie bólu jest zaplanowanie samobójstwa. Ocenia się, że na swoje życie targnęło się ok. 130 osób. Z tragicznym końcem wyzwania związana jest zresztą nazwa "gry" - płetwal błękitny to według teorii niektórych biologów jeden z niewielu gatunków zwierząt, które miewają skłonności samobójcze. 

Gra dotarła już do polskich nastolatków. Jak podają ogólnopolskie media, Polskę lotem błyskawicy obiegła informacja o trzech przypadkach samookaleczenia dzieci pod jej wpływem w jednej ze  szkół w Zachodniopomorskiem. Sprawę do szczecińskiej prokuratury zgłosił dyrektor szkoły, śledczy badają tę sprawę.

Równocześnie apeluje się do rodziców, by zwracali baczną uwagę na to, co ich pociechy robią w sieci - w co grają, jakie strony przeglądają, z kim rozmawiają, jakie swoje zdjęcia umieszczają w Internecie, czy nie stają się obiektem kpin rówieśników na portalach społecznościowych i forach. Czasami nie trzeba bowiem "niebieskiego wieloryba", by młodym ludziom w sieci stała się krzywda.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE