Reklama

Śmierć 70-latka po awanturze: prokuratura postawiła zarzuty

Opublikowano:
Autor:

Śmierć 70-latka po awanturze: prokuratura postawiła zarzuty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tydzień temu na ul. Lotników doszło do ulicznej awantury, a krótko po niej zmarł 70-letni płocczanin. Policja zatrzymała w tej sprawie 39-letniego mężczyznę, który usłyszał już prokuratorskie zarzuty.

Tydzień temu na ul. Lotników doszło do ulicznej awantury, a krótko po niej zmarł 70-letni płocczanin. Policja zatrzymała w tej sprawie 39-letniego mężczyznę, który usłyszał już prokuratorskie zarzuty. 

To zdarzenia doszło we wtorek 19 lutego na ul. Lotników. Między dwoma mężczyznami doszło do utarczki słownej, a później do rękoczynów. Krótko po zdarzeniu 70-latek przewrócił się na terenie swojej posesji i nie odzyskał już przytomności. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 39-letniego płocczanina, drugiego uczestnika awantury. 

Przeprowadzono sekcję zwłok zmarłego mężczyzny. Po wstępnych wynikach prokurator postawił mężczyźnie dwa zarzuty: naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia ratowników medycznych.

- Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia - mówi Norbert Pęcherzewski, prokurator rejonowy. - Wobec podejrzanego został zastosowany dozór policyjny. 

Skąd taka kwalifikacja prawna? Wynik sekcji zwłok nie pozwolił na postawienie zarzutu, który wiązałby czyny 39-latka ze śmiercią starszego mężczyzny, jak np. pobicie ze skutkiem śmiertelnym czy spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 

- Pobrane zostały wycinki do badań histopatologicznych. Będziemy czekać na opinię biegłego i ewentualnie po jej uzyskaniu będziemy mogli rozszerzyć przedstawione zarzuty - tłumaczy Pęcherzewski. 

Prokuratora nie ujawnia przyczyny śmierci 70-latka. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE