Reklama

Silny wiatr dał się we znaki. Aż 102 interwencje strażaków [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Silny wiatr dał się we znaki. Aż 102 interwencje strażaków [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Silny wiatr przyczynił się do wyrządzenia wielu szkód - twierdzą strażacy. W porywach osiągał blisko 100 km/h. Uszkadzał dachy budynków, łamał drzewa, które blokowały przejazd. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie poinformowali, że we wtorek tylko do godz. 15.00 interweniowali dziesięć razy.

- Silny wiatr przyczynił się do wyrządzenia wielu szkód - twierdzą strażacy. W porywach osiągał blisko 100 km/h. Uszkadzał dachy budynków, łamał drzewa, które blokowały przejazd. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie poinformowali, że we wtorek tylko do godz. 15.00 interweniowali dziesięć razy.

To były pracowite godziny dla wielu strażaków. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach interweniowali już przed południem we wtorek w Czermnie (gm. Gąbin) w związku z uszkodzonym dachem budynku gospodarczego. W akcji wzięły również udział zastępy OSP w Czermnie i Dobrzykowie. Jeszcze  na dobre nie zakończyła się jedna akacja, a już dostali wezwanie do kolejnej. Dyżurny z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku wezwał ich do usunięcia drzewa, które zwaliło się na linię wysokiego napięcia w Studzieńcu (gm. Słubice). Wkrótce okazało się, że powalone drzewo zablokowało drogę gminną w miejscowości Grabowiec (gm. Słubice). Kolejny raz przydała się pilarka spalinowa i siła własnych mięśni. Również w Łącku pod naporem wiatru jedno z drzew niebezpiecznie pochyliło się w kierunku budynku posterunku policji. Wspólnie z ratownikami z OSP w Łącku udało się zażegnać zagrożenie. Musieli wracać do Grabowca, silny podmuch wiatru zerwał dach z budynku mieszkalnego. Do zadań ratowników należało zabezpieczenie dachu budynku, co udało się wykonać.

Pracowitą dobę mieli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Duninowie. Oni z kolei interweniowali w Popłacinie (gm. Nowy Duninów). Drzewo zablokowało przejazd przez Drogę Krajową nr 62 w kierunku Płocka. Na czas działań zamknięto ok. 50 metrowy odcinek drogi, ruch musiał odbywać się wahadłowo. Przy użyciu pilarek spalinowych drzewo zostało pocięte, a droga uprzątnięta. Otrzymali także wezwanie z Komendy Miejskiej PSP w Płocku do pożaru poszycia leśnego w okolicach miejscowości Trzcianno. - Na miejscu zastaliśmy szybko rozprzestrzeniający się za sprawą silnych podmuchów wiatru ogień, który został zapruszony prawdopodobnie poprzez zwarcie się przebiegających w tamtym miejscu linii energetycznych. Przybyły również jednostki z JRG Gostynin, OSP Lipianki, OSP Dzierżązna oraz ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z JRG nr 2 w Płocku - relacjonują druhowie. Ogień udało się opanować. Po powrocie do jednostki dostali wezwanie do miejscowości Kamion (gm. Nowy Duninów). Nie mogli jednak wyjechać z powodu drzewa, które runęło na drogę powiatową. Wyjechali dopiero po jego usunięciu. Kiedy dotarli na miejsce, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 z Płocka zdołała już ugasić pożar.

Druhowie z OSP w Drobinie byli wzywani do kolejnych powalonych drzew na drodze, pożaru obornika i pomieszczenia gospodarczego, a także do kolizji trzech samochodów osobowych w Kozłowie.

- Łącznie mieliśmy 102 interwencje, w tym 27 na terenie Płocka i 75 w powiecie płockim - mówi Edward Mysera, rzecznik prasowy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. - Nie ma poszkodowanych. Doszło do 14 pożarów, w tym głównie łąk i lasu, a także do pożaru domu mieszkalnego, ogień pojawił się tam na poddaszu. W działaniach wykorzystano 36 samochodów OSP, w akcjach uczestniczyło 154 druhów, a także 70 strażaków z PSP w Płocku.

Jeden z naszych Czytelników przysłał trzy zdjęcia:

- Polska pustynia w Czermnie. Wiatr zwiał parę kilo piasku z pola tworząc małą pustynię - napisał.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE