Reklama

Reklama

Senyszyn w Płocku: SLD coraz mocniejsze

Opublikowano: pon, 16 gru 2013 22:45
Autor:

Senyszyn w Płocku: SLD coraz mocniejsze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości – Notowania Sojuszu Lewicy Demokratycznej systematycznie rosną – mówiła Joanna Senyszyn podczas spotkania z przedstawicielami płockich mediów. Tymczasem jej notowania wśród płockich licealistów nie stoją chyba zbyt wysoko.

Reklama

– Notowania Sojuszu Lewicy Demokratycznej systematycznie rosną – mówiła Joanna Senyszyn podczas spotkania z przedstawicielami płockich mediów. Tymczasem jej notowania wśród płockich licealistów nie stoją chyba zbyt wysoko.

Jedna z najważniejszych osób SLD spotkała się z uczniami dwóch płockich szkół ponadgimnazjalnych – III LO i Jagiellonki. Godzinne spotkanie z uczniami klasy II b przebiegało w bardzo gorącej atmosferze.

Europosłanka SLD przekonywała, że eurodeputowani pracują w lepszych warunkach niż polscy parlamentarzyści. Dodawała przy tym, że idee Unii Europejskiej należą do najlepszych „wynalazków” współczesnej Europy. Jeden z uczniów ripostował na to, że każdy naród ma swoją historię, z którą się identyfikuje i z której jest dumny. Joanna Senyszyn uznała, że skoro patrioci są nawet w USA, poparcie dla unijne idei nie wyklucza bycia patriotą.

Siła Unii, zdaniem eurodeputowanej z SLD, tkwi w różnorodności. Tym razem riposta jednego z uczniów odniosła się do bzdurnych, według niego, unijnych regulacji.

Atmosfera gęstniała coraz bardziej. Szczególnie napięta zrobiła się, gdy dyskusja zeszła na tematy związane z religią. Uczniowie chcieli wiedzieć, dlaczego Joanna Senyszyn na swoim blogu z taką zawziętością atakuje przedstawicieli kościoła.

W odpowiedzi usłyszeli, że powodem takiego zachowania jest wydana przez Jana XXIII instrukcja, która mówiła o tuszowaniu wszelkich śladów działalności księży-pedofili oraz nakładaniu ekskomuniki na każdą osobę, która ujawni przypadki tego typu zachowań wśród duchownych. – Gdyby podobną instrukcję wydał minister oświaty miałabym wówczas uzasadnione pretensje w stosunku do nauczycieli – mówiła Joanna Senyszyn.


Można było jednak odnieść wrażenie, że nie przekonała w tej kwestii ani licealistów, ani płockich dziennikarzy, z którymi spotkała się niespełna godzinę później. Jednoznacznie negatywny stosunek do Kościoła raczej nie przysporzył eurodeputowanej SLD wielu zwolenników. Ani wśród młodzieży ani wśród mediów. Co ciekawe, chociaż spotkanie Joanny Senyszyn z mediami trwało ponad godzinę, wśród dziennikarzy chętnych do zadawania pytań było niewielu.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.