Reklama

Sanepid o zatruciu: Wyniki próbek wyszły ujemne

Opublikowano:
Autor:

Sanepid o zatruciu: Wyniki próbek wyszły ujemne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Są już znane wyniki badań bakteriologicznych, które przeprowadził sanepid po tym, gdy pracownicy Orlenu skarżyli się na sensacje żołądkowe. Sprawę badały cztery laboratoria.

Są już znane wyniki badań bakteriologicznych, które przeprowadził sanepid po tym, gdy pracownicy Orlenu skarżyli się na sensacje żołądkowe. Sprawę badały cztery laboratoria. 

Przypomnijmy: w ub. tygodniu z powodu objawów u pracowników, którzy skarżyli się m.in. na biegunkę i bóle brzucha mniej więcej w tym. samym czasie, sprawa szybko zaczęła krążyć wśród innych pracowników i samych mieszkańców Płocka. Zaczęto podejrzewać, że dolegliwości mogą mieć związek z posiłkami, które spożywają pracownicy ruchu ciągłego. Wystąpienie dolegliwości i zwolnień lekarskich potwierdziło biuro prasowe Orlenu.

Na prośbę firmy wydającej posiłki, sprawą zajął się sanepid. Pod lupę wzięto m.in. żywność i wodę. Jak dziś dowiedzieliśmy się od szefa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Romualda Ostrowskiego, poza płockim sanepidem, sprawą zajęło się także laboratorium Wodociągów Płockich w przypadku pobranych próbek wody, także laboratorium badawcze koło Gostynina i jedno warszawskie, które miało zbadać wymazy kałowe.

- Wyniki wyszły ujemne, nic nie wskazuje na zatrucie pokarmowe - mówił nam w środę Romuald Ostrowski. Co zatem było przyczyną dolegliwości u pracowników tego samego zakładu? – Na razie nie wiadomo – stwierdził szef płockiego sanepidu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE