Reklama

Samiec z Anglii, samica z Węger. Oby złota para przypadła sobie do gustu

Opublikowano:
Autor:

Samiec z Anglii, samica z Węger. Oby złota para przypadła sobie do gustu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziewięcioletni samiec przyjechał z angielskiego ZOO Bristol. Do niego dołączyła siedmioletnia samica, która trafiła do płockiego ogrodu zoologicznego z węgierskiego ZOO Szeged. To bardzo rzadko spotykane małpki.

Dziewięcioletni samiec przyjechał z angielskiego ZOO Bristol. Do niego dołączyła siedmioletnia samica, która trafiła do płockiego ogrodu zoologicznego z węgierskiego ZOO Szeged. To bardzo rzadko spotykane małpki.

W płockim zoo w maju, po raz pierwszy w historii, rozpoczęli hodowlę lwiatek złotych.

- Bardzo liczymy na to, iż para przypadnie sobie do gustu i pojawią się młode, które z uwagi na niską liczebność tego gatunku, są bardzo pożądane - mówią pracownicy.

A widoki na to są całkiem dobre, ponieważ pracownicy dodają, że najwyraźniej już się polubiły. - Samiec chodzi za samicą krok w krok, a raczej skok w skok.

„Złotą parę” można już podziwiać w pomieszczeniu wewnętrznym Pawilonu Tamaryn i Marmozet.

Lwiatka złota to jeden z najbardziej zagrożonych naczelnych na świecie. W 1981 roku ilość osobników w naturze nie przekraczała 200. Na szczęście podjęte próby reintrodukcji (odbudowania populacji w miejscu ich występowania) zakończyły się sukcesem. Dzięki programom hodowli w ogrodach zoologicznych obecnie liczebność lwiatek utrzymuje się na stabilnym poziomie ok.1000 osobników. Zwierzęta te żyją w lasach deszczowych (pas nadmorski) na północny - wschód od Rio de Janeiro w Brazylii. Żywią się głównie owocami, owadami i drobnymi kręgowcami. Samica rodzi 1-2 młode, którymi opiekują się oboje rodzice.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE