Reklama

Ruszył kolejny etap ścieżki rowerowej

Opublikowano:
Autor:

Ruszył kolejny etap ścieżki rowerowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczęła się budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Mickiewicza i Tysiąclecia. Będzie to ponad 1,8 kilometra ścieżki dla rowerzystów. Koszt realizacji całego programu szacuje się na ponad 92 mln zł, z czego 80 procent sfinansuje UE.

Zaczęła się budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Mickiewicza i Tysiąclecia. Będzie to ponad 1,8 kilometra ścieżki dla rowerzystów. Koszt realizacji całego programu szacuje się na ponad 92 mln zł, z czego 80 procent sfinansuje UE.

 

- Dziś mamy w Płocku 43,684 km dróg rowerowych oraz 12 km szlaków rowerowych - mówi Hubert Woźniak z UMP. - Powstająca obecnie magistrala rowerowa wzdłuż al. Jachowicza, Piłsudskiego i ul. Wyszogrodzkiej statystykę tę zdecydowanie poprawi.

Jak podaje ratusz, od kilku dni trwają prace przy budowie kolejnej drogi rowerowej: ścieżki wzdłuż ul. Mickiewicza i Tysiąclecia wraz z przebudową skrzyżowania ul. Tysiąclecia z Łukasiewicza. Inwestycja jest jedną z pięciu etapów tzw. programu mobilności miejskiej, na który składa się przebudowa ul. Łukasiewicza, zakup 40 wiat przystankowych, 25 autobusów hybrydowych oraz budowa parkingu przy ul. Bielskiej. Koszt realizacji całego programu szacuje się na ponad 92 mln zł. 80 procent kosztów kwalifikowanych pokrytych zostanie z dotacji z UE.

Co więcej budowa drogi rowerowej wzdłuż Mickiewicza i Tysiąclecia wiązać się ma z przebudową sygnalizacji świetlnej na wielu skrzyżowaniach: ul. Mickiewicza z u. Kochanowskiego oraz u. Tysiąclecia z u. Bielską, ul. Przemysłową, ul. Rembielińskiego, ul. Zgliczyńskiego i z ul. Łukasiewicza. Przedsięwzięcie to będzie kosztować miasto ponad 15 mln zł. Czas realizacji  przewidziany jest na koniec wakacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE