Reklama

Ruszają zapisy do przedszkoli i szkół

Opublikowano:
Autor:

Ruszają zapisy do przedszkoli i szkół - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za kilka dni rozpocznie się nabór dzieci do przedszkoli, działających przy szkołach podstawowych oddziałów przedszkolnych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych. Zapisy na rok szkolny 2013/2014 potrwają tylko dwa tygodnie.

Za kilka dni rozpocznie się nabór dzieci do przedszkoli, działających przy szkołach podstawowych oddziałów przedszkolnych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych. Zapisy na rok szkolny 2013/2014 potrwają tylko dwa tygodnie.

Jak poinformowało ratuszowe biuro prasowe już w najbliższy czwartek 7 marca nabór na rok szkolny 2013/2014 rozpoczną placówki oświatowe prowadzone przez gminę miasto Płock. Czasu na zapisanie dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego lub pierwszej klasy szkoły podstawowej będzie niewiele. Koniec naboru jest bowiem przewidywany już na 22 marca.

Władze miasta chcą maksymalnie usprawnić proces rekrutacji, dlatego na każdym jego etapie będzie można korzystać z elektronicznego systemu naboru. Kto będzie chciał zapisać swoje dziecko do przedszkola lub oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej, powinien wypełnić elektroniczną kartę zgłoszenia, która będzie dostępna na stronie internetowej https://przedszkola-plock.nabory.pl/. Aktywacja karty nastąpi 7 marca,

Tego samego dnia aktywne staną się również elektroniczne karty zgłoszenia, które wypełnić powinni rodzice tych dzieci, które począwszy od września 2013 roku rozpoczną naukę w pierwszych klasach szkół podstawowych. Adres internetowy karty to https://sp-plock.nabory.pl/.
Dzieci urodzone w 2007 roku czyli obecne sześciolatki mogą realizować obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu z pełną, odpłatną ofertą żywieniową; realizować obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w bezpłatnym oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub rozpocząć naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej. Decyzja w tej sprawie należy do rodziców.

W roku szkolnym 2013/2014 rodzice po raz ostatni decydować będą o podjęciu przez sześcioletnie dziecko nauki w klasie pierwszej SP. W klasach, w których znajdą się sześciolatki, zatrudnione zostaną osoby wspierające ich rozwój. W roku szkolnym 2014/2015 poważnym utrudnieniem będzie jednoczesne rozpoczęcie nauki przez dzieci sześcio- i siedmioletnie.

Dzieci pięcioletnie (urodzone w roku 2008) od 1 września 2013 roku mają obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego w przedszkolu z pełną, odpłatną ofertą żywieniową lub w bezpłatnym oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE