Reklama

Rusza nowy płocki hotel. Na dworcu [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Rusza nowy płocki hotel. Na dworcu [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W połowie przyszłego tygodnia zacznie funkcjonować nowy hotel na dworcu. Nazywa się po angielsku Green Hotel i będzie miał trzy gwiazdki. Ile trzeba zapłacić za hotelową dobę?

W połowie przyszłego tygodnia zacznie funkcjonować nowy hotel na dworcu. Nazywa się po angielsku Green Hotel i będzie miał trzy gwiazdki. Ile trzeba zapłacić za hotelową dobę?

Najprawdopodobniej w połowie przyszłego tygodnia ruszy hotel na piętrze odnowionego dworca PKS i PKP. - W przyszłym tygodniu startujemy i rozpoczynamy kampanię informacyjną w ogólnopolskich mediach i portalach związanych z turystyką - zapowiada prezes zarządzającego dworcem Ryneksu, Radosław Bednarski.

Władze spółki miejskiej nastawiają się nie tylko na podróżnych z Polski czy przedstawicieli firm, z którymi zresztą prowadzą już rozmowy, ale również gości zagranicznych, np. przyjeżdżających na płockie festiwale. - Dlatego po burzy mózgów w spółce zdecydowaliśmy się nazwać hotel z angielska Green Hotel - mówi szef spółki. - Uznaliśmy, że lepiej brzmi niż „Zielony Hotel”.

Szyld hotelu już wisi, wnętrza urządzone są zgodnie z dominującą na dworcu estetyką - pokoje utrzymane są w szarości surowych ścian przełamanych soczystą, jaskrawą zielenią. Ściany tak jak na dworcowej poczekalni zdobią czarno-białe fotografie Płocka.

Jak przypomina Radosław Bednarski,  hotelu są 32 dwuosobowe pokoje, łącznie zmieszczą się w nim 64osoby.  Recepcja będzie oczywiście czynna całą dobę.

Hotel nie uzyskał jeszcze kategoryzacji z Urzędu Marszałkowskiego, ale wniosek został już złożony. - Decyzja zostanie wydana w na początku maja, ale spełniamy wszystkie warunki obowiązujące dla trzygwiazdkowego standardu - zapewnia prezes Ryneksu.

Wiadomo już także, ile będzie kosztowała noc w hotelu - prawdopodobnie za pokój dwuosobowy ze śniadaniem trzeba będzie zapłacić 159 zł, za jednoosobowy - 129 zł. - To nie są sztywne ceny , zobaczymy, jak zareaguje rynek - zaznacza Radosław Bednarski. Osoby, które zostaną w hotelu dłużej albo będą rezerwowały nocleg często, mogą liczyć na upusty i zniżki.

W nowym hotelu pracę znalazło ośmioro osób, Jak podkreśla szef spółki, wszystkie były dotąd bezrobotne.

 

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE