Reklama

Ruch może być doskonałym lekarstwem

Opublikowano:
Autor:

Ruch może być doskonałym lekarstwem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Fundacja „Przerwij Ciszę” do końca sierpnia prowadzi wakacyjne zajęcia rehabilitacyjne dla grupy dzieci niepełnosprawnych.

Fundacja „Przerwij Ciszę” do końca sierpnia prowadzi wakacyjne zajęcia rehabilitacyjne dla grupy dzieci niepełnosprawnych.

– Udział w projekcie bierze 40 dzieci z problemami rozwojowymi. Przez dwa miesiące zauważyliśmy, że dzieciaki poczyniły ogromne postępy – powiedziała Marta Chojnowska, prezeska Fundacji „Przerwij Ciszę”.

Wcześniej fundacja „Przerwij Ciszę” dzięki pieniądzom z konkursów grantowych przeprowadziła kilka kursów języka migowego. Tym razem jednak zdecydowała się na projekt, który skierowany był do dzieci z wadą słuchu, niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, schorzeniami neurologicznymi i innymi niepełnosprawnościami.

– Dla osób niepełnosprawnych ruch jest wręcz obowiązkiem. Spełnia funkcję korekcyjną, stymulującą, poprawia sprawność i koordynację psychoruchową, aktywizuje i najzwyczajniej w świecie daje dzieciom ogromną radość – powiedziała Iwona Tandecka, szefowa Funduszu Grantowego, który zdecydował się przekazać fundacji „Przerwij Ciszę” zastrzyk gotówki na realizację kolejnego projektu, w którym biorą udział dzieci od czwartego do 21. roku życia.


Organizatorzy przygotowali dla nich indywidualne zajęcia korekcyjne, lekkoatletyczne, gdy i zabawy sportowe oraz zajęcia grupowe z piłki nożnej i siatkówki. Zajęcia indywidualne odbywają się w siedzibie fundacji, a grupowe w sali gimnastycznej i na boisku szkolnym Zespołu Szkół przy Gradowskiego.

Fot. Archiwum Fundacji

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE