Reklama

Różne odcienie chrześcijańskiej kultury

Opublikowano:
Autor:

Różne odcienie chrześcijańskiej kultury - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Koncerty, seanse filmowe, wystawy, wykłady – to tylko część atrakcji tegorocznych Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Koncerty, seanse filmowe, wystawy, wykłady – to tylko część atrakcji tegorocznych Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Tegoroczne Dni Kultury Chrześcijańskiej odbywać się będą pod hasłem „Spotkanie – Piękno – Wiara”. Rozpoczną się w czwartek 10 października i potrwają do 25 października. Ich honorowym patronem jest biskup płocki Piotr Libera.

Już pierwszego dnia organizatorzy przygotowali wielkie muzyczne wydarzenie. W czwartek 10 października o 18 w Muzeum Żydów Mazowieckich wystąpi ze swoim zespołem André Hübnera-Ochodlo – polski aktor, reżyser teatralny, pieśniarz niemieckiego pochodzenia.

Znany jest jako popularyzator kultury jidysz i jeden z najbardziej znanych wykonawców pieśni śpiewanych w tym języku. Stale koncertuje na Węgrzech, Białorusi, w Szwecji, USA, Kanadzie i Izraelu. Jest dyrektorem Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską. Śpiewa również po polsku. Specjalizuje się głównie z piosenkach Agnieszki Osieckiej. Założył Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, w którym pełni funkcję dyrektora.

Dwa dni później, również o 18 w Muzeum Mazowieckim odbędzie się koncert podsumowujący dziesięcioletnią działalność Kameralnego Zespołu Wokalnego Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki.
 

Bardzo interesująco zapowiada się prelekcja ks. profesora Ireneusza Mroczkowskiego, który zaprezentuje postać ojca świętego Franciszka jako papieża prostych gestów i serdecznych emocji. Opowieści ks. Mroczkowskiego o papieżu będzie można posłuchać w poniedziałek 14 października o 17 w siedzibie Towarzystwa Naukowego Płockiego.

W niedzielę 13 października o 12 w parafii św. Jakuba na Imielnicy odprawiona zostanie msza św. dla osób niepełnosprawnych, a także dla wszystkich pomagających im stowarzyszeń i instytucji. Po zakończeniu Eucharystii odbędzie się spotkanie integracyjne w hali sportowej przy ul. Korczaka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE