Reklama

Rozbito grupę zajmującą się przemytem narkotyków

Opublikowano:
Autor:

Rozbito grupę zajmującą się przemytem narkotyków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek rzecznik płockiej policji potwierdzał nam, że działania na terenie miasta mieli prowadzić funkcjonariusze Stołecznej Komendy Policji. Nie było jednak wiadomo, o co chodzi. Ostatecznie ujawniono, że w wyniku skoordynowanej akcji w całym województwie rozbito zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym, zajmującą się przemytem narkotyków.

W poniedziałek rzecznik płockiej policji potwierdzał nam, że działania na terenie miasta mieli prowadzić funkcjonariusze Stołecznej Komendy Policji. Nie było jednak wiadomo, o co chodzi. Ostatecznie ujawniono, że w wyniku skoordynowanej akcji w całym województwie rozbito zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym, zajmującą się przemytem narkotyków.

W wyniku akcji na terenie całego Mazowsza zatrzymano 15 mężczyzn, którym zarzucono przemyt znacznej ilości narkotyków na szeroką skalę oraz uczynienie z tego procederu stałego źródła dochodu. Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw od ponad roku pracowali nad sprawą dotyczącą działalności zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym.

- Wszystko wskazywało na to, że środki odurzające oraz substancje psychotropowe są przywożone do Polski z kilku krajów - ujawniają policjanci z Komendy Stołecznej.

Praca operacyjna trwała kilkanaście miesięcy.

- Ustalono, że mężczyźni, działając w zorganizowanej grupie, zajmują się nielegalnym procederem już od 2007 r. Narkotyki, które były przez nich sprowadzane głównie z Holandii, trafiały na warszawski rynek, ale rozprowadzane były także w powiecie wołomińskim i płockim. Sprawcy mogli przemycić i wprowadzić do obrotu 400 kg marihuany, 20 kg kokainy oraz 30 tys. tabletek ekstazy - oceniają funkcjonariusze.

Z uzyskanych informacji wynikało, że chodzi o osoby już karane, wielokrotnie notowane i niebezpieczne.

- Zorganizowano działania, w których udział wzięło około 200 funkcjonariuszy garnizonu stołecznego oraz z innych jednostek na terenie kraju. Do akcji zaangażowano również policyjnych antyterrorystów. Policjanci weszli pod kilkanaście wytypowanych adresów na terenie województwa mazowieckiego, gdzie zatrzymano 15 mężczyzn podejrzewanych m.in. o udział w zbrojnej grupie dokonującej przemytu narkotyków. W miejscach ich zamieszkania znaleziono broń palną, amunicję, marihuanę i amfetaminę. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono także pieniądze, biżuterię oraz zegarki.

Śledztwo w tej sprawie policjanci prowadzą pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. Na tym etapie postępowania zarzuty usłyszało 18 mężczyzn, ponieważ 3 kolejnych podejrzanych zostało doprowadzonych do prokuratury z aresztów śledczych, w których przebywali w związku z innymi postępowaniami. Wobec 12 mężczyzn prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie można wykluczyć kolejnych zatrzymań.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE