Reklama

Rockowe brzmienia znów zabrzmią na płockiej plaży? Takie są plany POKiS-u

Opublikowano:
Autor:

Rockowe brzmienia znów zabrzmią na płockiej plaży? Takie są plany POKiS-u - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Są duże szanse, że Summer Fall Festival ponownie zostanie umieszczony w kalendarzu miejskich imprez w 2019 r. - Jesteśmy w trakcie negocjacji z agencją artystyczną - mówi dyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, Radosław Malinowski.

Są duże szanse, że Summer Fall Festival ponownie zostanie umieszczony w kalendarzu miejskich imprez w 2019 r. - Jesteśmy w trakcie negocjacji z agencją artystyczną - mówi dyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, Radosław Malinowski.

Rozmowy trwają z tą samą agencją, która odpowiadała za organizację Summer Fall Festival w 2018 r. W tym roku formuła byłaby podobna - wciąż chodzi o jednodniową, biletowaną imprezę.

- Zależy nam, aby festiwal się rozwijał, miał jak najwięcej odbiorców. Na przedstawianie szczegółów, w tym artystów występujących na scenie, jeszcze za wcześnie. Chcemy, aby pojawiła się zagraniczna gwiazda. Mam nadzieję, że wiele spraw uda się domknąć w kwietniu - dodaje Radosław Malinowski.

Przypomnijmy, że z początku na płockiej plaży odbywał się Płock Cover Festival, za którego organizację odpowiadała agencja IDO i Ryszard Wolbach. To wydarzenie próbowano zastąpić w 2011 r. czymś lżejszym (i płatnym, w dodatku za wydarzenie odpowiadał organizator Audoriver), zapraszając w ramach Pożegnania Lata na koncerty Letters from silence, Noviki, Pustek, Everlaunch, Smolika, ShaleyesH, Turboweekend oraz Myslovitz i Lao Che. W POKiS-ie doszli do wniosku, że nazwa Pożegnanie Lata  jest mało chwytliwa, więc zmienili ją na Summer Fall Festival. Miało być inaczej, z większym rockowym pazurem. Ostatecznie zaproszono m.in. Hey, Brygadę Kryzys, Acid Drinkers, wstęp był wolny. Nie udało się z zagraniczną gwiazdą i występem TSA. Rok późnej ponownie zabrakło zagranicznej gwiazdy. Tym razem rozkręcenie zabawy na plaży powierzono m.in. szczecińskiej Offensywie, grupie Analogs, Michałowi Jelonkowi, zespołowi Enej, Farben Lehre, Closterkeller i Kamilowi Bednarkowi. W 2014 r. wreszcie udało się ściągnąć gwiazdę - New Model Army, której występ poprzedzili inni wykonawcy, w tym płocki Klub Zdesperowanych Romantyków, a także Skowyt, Molly Mallone’s, Leniwiec, Inè Kafe, Kozak System, Strachy na Lachy. Bardzo dobre koncerty towarzyszyły kolejnej edycji Summer Fall Festival - wystąpiły m.in. Lacuna Coil, Lipali, Luxtorpeda, Closterkeller, Wilki, był też płocki akcent - zespół Reszta Pokolenia. Zagranicznej gwiazdy ponownie zabrakło w 2016 r., fani posłuchali Pidżamy Porno, Jelonka, Farben Lehre, The Analogs, Romana Kostrzewskiego z zespołem Kat, grupy Big Cyc, Radioaktywny Świat, Offensywy. Po tej edycji wydawało się, że to koniec festiwalu, który podzielił los Reggaelandu, znikając z zestawienia płockich festiwali.

W 2018 r. Sumer Fall Festival powrócił, ale już ze wsparciem agencji Go Ahead. Największa zmiana polegała na wprowadzeniu biletów (w przedsprzedaży, z limitowaną pulą, 49 zł, natomiast po wyczerpaniu tej puli 55 zł, 70 zł w dniu imprezy). Informacje prasowe dotyczące artystów pojawiły się stosunkowo późno. Było pewne zamieszanie z regulaminem. Początkowo ogłoszono, że bilet wstępu będzie uprawniał tylko do jednorazowego wejścia na wygrodzony teren. Pod wpływem licznych komentarzy w mediach społecznościowych wprowadzono opaski umożliwiające bardziej swobodne przemieszczanie się między plażą a starówką. Na scenie zaprezentowali się polscy i zagraniczni wykonawcy: Cochise z Pawłem Małaszyńskim, Marky Ramone, grupa Dezerter, Nocny Kochanek, Farben Lehre, Krzysztof Zalewski, Illusion i Dog Eat Dog.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE