Reklama

Radny proponuje ulgę dla niepełnosprawnych. Co na to miasto?

Opublikowano:
Autor:

Radny proponuje ulgę dla niepełnosprawnych. Co na to miasto? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Płocku jest około 10 tys. osób z różnymi stopniami niepełnosprawności. Andrzej Aleksandrowicz, radny Prawa i Sprawiedliwości, zaproponował przyznanie ulgi na komunikację miejską osobom z umiarkowaną niepełnosprawnością.

W Płocku jest około 10 tys. osób z różnymi stopniami niepełnosprawności. Andrzej Aleksandrowicz, radny Prawa i Sprawiedliwości, zaproponował przyznanie ulgi na komunikację miejską osobom z umiarkowaną niepełnosprawnością. 

Kilka tygodni temu Komunikacja Miejska stała się głośnym tematem. Prawo i Sprawiedliwość zaproponowało, żeby mieszkańcy korzystali z niej całkowicie za darmo. Wcześniej tego samego dnia prezydent Andrzej Nowakowski ogłosił, że od 1 września "czerwoniakami" za darmo pojadą uczniowie podstawówek i III klasy gimnazjum. 

Radny Andrzej Aleksandrowicz zaproponował, żeby miasto wprowadziło też ulgę dla osób niepełnosprawnych. Jak zaznaczył, pomysł narodził się po rozmowie z jednym z płocczan. 

- Mieszkaniec jest osobą z orzeczonym umiarkowanym stopniem niepełnosprawności ze znacznym ograniczeniem możliwości samodzielnego poruszania się - przedstawił radny. - Osoba ta posiada oczywiście kartę parkingową, ale ze względu na dolegliwości zdrowotne nie może prowadzić samochodu i jako jedyny środek transportu pozostają mu autobusy Komunikacji Miejskiej. Niestety osoba ta nie ma uprawień do ulgowych przejazdów, ponieważ pracuje i nie pobiera zasiłku z MOPS-u.

Odpowiedzi udzielił Piotr Dyśkiewicz, zastępca prezydenta ds. spraw komunalnych. 

- Nie jest planowane rozszerzenie katalogu osób uprawnionych do bezpłatnych bądź ulgowych przejazdów środkami komunikacji miejskiej [...] o osoby niepełnosprawne posiadające umiarkowany stopień niepełnosprawności, które pracują - odpisał wiceprezydent w odpowiedzi na interpelację. 

 O komentarz dotyczący propozycji radnego poprosiliśmy prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. 

- Potrzebna jest pogłębiona analiza kosztów takiego przedsięwzięcia - powiedział prezydent. - Niepełnosprawni korzystają z pewnych ulg. Potrzebna jest analiza, bo nic nie dzieje się z dnia na dzień, tak jak w przypadku dzieci. Wtedy będziemy mogli podjąć decyzję świadomie i odpowiedzialnie wiedząc, jakie koszty poniesie miasto. 

A jakie jest Wasze zdanie? 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE