Reklama

Radni zwolnią mieszkańców z opłaty na najbliższej sesji?

Opublikowano:
Autor:

Radni zwolnią mieszkańców z opłaty na najbliższej sesji? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jednym z podanych powodów uchylenia uchwały nakładającej konieczność uiszczenia określonej kwoty jest "rosnące niezadowolenie i poczucie niesprawiedliwości osób dobrowolnie wykonujących ten obowiązek". Chodzi o opłatę za posiadanie psa. Jedni chcą płacić za posiadanie pupila, inni już niekoniecznie.

Jednym z podanych powodów uchylenia uchwały nakładającej konieczność uiszczenia określonej kwoty jest "rosnące niezadowolenie i poczucie niesprawiedliwości osób dobrowolnie wykonujących ten obowiązek". Chodzi o opłatę za posiadanie psa. Jedni chcą płacić za posiadanie pupila, inni już niekoniecznie. 

- Na dzień dzisiejszy żadne przepisy powszechnie obowiązującego prawa nie umożliwiają pozyskiwania informacji o posiadaczach psów i nie wskazują narzędzi do przeprowadzania kontroli posiadania psów. Nie funkcjonuje również żadna powszechna ewidencja właścicieli zwierząt - czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały, która zostanie poddana pod głosowanie w najbliższy czwartek podczas sesji w auli ratusza. - Nieegzekwowanie opłaty od wszystkich posiadaczy zwierząt powoduje rosnące niezadowolenie i poczucie niesprawiedliwości osób, które dobrowolnie wykonują swój obowiązek w zakresie ponoszenia opłaty za posiadanie psów.

W 2017 r. z tytułu opłaty za posiadanie psa planowano dochód w wysokości 100 tys. zł. Wpływy wyniosły 96,8 tys. zł., natomiast zaległości z tytułu opłaty za posiadanie psów na dzień 31 grudnia 2017 r. wyniosły 85,3 tys. zł. - Analiza kosztów poboru i obsługi związanej z opłatą za posiadanie psów oraz dochodów z tego tytułu wskazują, że w ostatnich latach nastąpiło zrównoważenie tych wielkości. Biorąc pod uwagę powyższe, proponuje się odstąpienie od pobierania opłaty za posiadanie psów począwszy od 1 stycznia 2019 r. - wskazano w projekcie uchwały.

O tym, czy tak się stanie, niebawem zdecydują radni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE