Reklama

Przykry incydent w szkole. Dyrekcja uspokaja

Opublikowano:
Autor:

Przykry incydent w szkole. Dyrekcja uspokaja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek w Szkole Podstawowej nr 17 pijany mężczyzna wybił szybę w drzwiach wejściowych do szkoły. Napisały do nas dwie uczennice, bardzo poruszone całą sytuacją. Tymczasem dyrekcja uspokaja.

W piątek w Szkole Podstawowej nr 17 pijany mężczyzna wybił szybę w drzwiach wejściowych do szkoły. Napisały do nas dwie uczennice, bardzo poruszone całą sytuacją. Tymczasem dyrekcja uspokaja. 

Relacja nastolatek była dramatyczna. Mówiły o zranionych kolegach, pościgu podejrzanego za uczniami czy braku reakcji nauczycieli.

- Niestety, nie czuję się w szkole bezpiecznie - napisała jedna z nich.  - W naszej szkole nie ma ochrony. Po tej akcji  mam traumę, boje się wyjść na ulicę - wtórowała druga. 

Skontaktowaliśmy się z władzami szkoły. Anna Wiśniewska, dyrektorka placówki, zapewnia, że opisywane sytuacje nie miały miejsca. Rozmawialiśmy też z nauczycielami, którzy prowadzili lekcje w wymienionych klasach. Potwierdzają, że żaden z uczniów nie odniósł obrażeń w związku z sytuacją. 

A jak dokładnie wyglądało całe zajście? Szkoła Podstawowa nr 17 jest swoistym przejściem przez osiedle. Niby jest ogrodzona, ale dwie bramy cały czas są otwarte. 

- Uczniowie przebywający przed szkołą zauważyli mężczyznę, który z kolegami zaczepiał idące do domu dzieci po skończonych lekcjach  - relacjonuje przebieg zdarzeń dyrektorka. - Stając w obronie młodszych kolegów starsi uczniowie wdali się w słowne utarczki, co doprowadziło do nerwowej reakcji mężczyzny. Chłopcy widząc, że agresja w mężczyźnie narasta wystraszyli się i szukali schronienia w szkole. Podążający za nimi mężczyzna uderzył pięścią w szybę, którą zbił w zamkniętych przez dyżurującego nauczyciela drzwiach i oddalił się. Natychmiast powiadomiona została policja. 

Funkcjonariusze ujęli sprawcę zaledwie kilkadziesiąt minut później. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego. Mężczyzna w chwili zatrzymania był kompletnie pijany. 

- Dzięki szybkiej interwencji nauczycieli uczniowie znajdujących się w pobliżu miejsca zdarzenia zostali odsunięci wgłąb budynku co spowodowało, że nikt nie został poszkodowany - mówi dyrektorka. - Uczniom, którzy pozostali w placówce dyrekcja, psycholog i pozostali nauczyciele udzielili wsparcia w celu zniwelowania skutków zaistniałej sytuacji. Rodzice poprzez dziennik elektroniczny zostali poinformowaniu o zaistniałym zdarzeniu. 

Jak dodała dyrektorka, w poniedziałek na pierwszych godzinach lekcyjnych przeprowadzano rozmowy z poszczególnymi klasami.  Jak podkreśla Wiśniewska, dzieci są w 100 proc. bezpieczne w placówce. 

[ZT]18162[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE