Reklama

Przychodnia specjalistyczna na Winiarach wkroczyła w XXI wiek [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Przychodnia specjalistyczna na Winiarach wkroczyła w XXI wiek [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pacjenci często wzdrygają się na myśl o gastroskopii czy kolonoskopii. Badania endoskopowe są jednak przyszłością medycyny, bo zabiegi wykonywane tą metodą nie wymagają użycia skalpela. Cała przychodnia specjalistyczna na Winiarach została wyremontowana, a przychodnia endoskopowa zyskała sporo nowego sprzętu.

Pacjenci często wzdrygają się na myśl o gastroskopii czy kolonoskopii. Badania endoskopowe są jednak przyszłością medycyny, bo zabiegi wykonywane tą metodą nie wymagają użycia skalpela. Cała przychodnia specjalistyczna na Winiarach została wyremontowana, a przychodnia endoskopowa zyskała sporo nowego sprzętu. 

Zakończył się remont przychodni specjalistycznej na Winiarach, który pochłonął blisko 17 mln złotych. Ok. 11 mln złotych wyłożyło województwo, a 5,5 mln złotych wyniosło dofinansowanie z Unii Europejskiej. Cała przychodnia została wyremontowana i dostosowana do wymogów Sanepidu. Wymieniono m.in. instalacje elektryczne i sanitarne. Szpital zyskał też nowy sprzęt, m.in. endoskopy i łóżka, a sale zostały powiększone, więc pacjenci odczują poprawę komfortu. 

- Trzeba powiedzieć uczciwie, że nie żyjemy w łatwych czasach pod względem finansowym, szczególnie dla ochrony zdrowia to trudny czas. Brakowało i brakuje środków na leczenie naszych pacjentów. W kwestii inwestycji widoczny jest jednak olbrzymi postęp - mówił marszałek Adam Struzik. - Proces doposażania szpitala jest racjonalny, ciągły. Wdrażanie najnowocześniejszych technologii ma tu miejsce. 

Na dwóch piętrach przychodni znalazły się pracownie, poczekalnie dla pacjentów, a nawet kącik dla najmłodszych. Nowy wygląd zyskała też rejestracja. Jak mówi dr Przemysław Kapczyński, kierownik pracowni endoskopowej, to duży skop naprzód. 

- Pracuję tu ponad 10 lat i czekaliśmy na ten remont. Dla pacjentów to ogromny komfort. Pomieszczenia są dużo większe, chory może swobodnie się przebrać. I przede wszystkim sprzęt endoskopowy, który cały czas się rozwija. Mamy najnowocześniejsze endoskopy od renomowanej firmy. To zapewnia komfort pacjentowi, nam pracy, a przy tym bezpieczeństwo. To bardzo ważne dla zdrowia i leczenia. Weszliśmy w zupełnie nową epokę. 

W 2020 roku szpital planuje dalsze zakupy, m.in. fotela ginekologicznego czy łóżek zabiegowych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE