Reklama

Reklama

Przedszkole do likwidacji. Powód? Demografia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Siedlecki

Przedszkole do likwidacji. Powód? Demografia - Zdjęcie główne

foto Michał Siedlecki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już na najbliższej sesji rady miasta radni zdecydują o przyszłym losie Miejskiego Przedszkola nr 25. Ratusz wytypował placówkę do likwidacji, bo w Płocku rodzi się coraz mniej dzieci.

Reklama

Los przedszkola wydaje się przesądzony - działająca od 1981 roku placówka już 31 sierpnia 2023 roku może zostać zamknięta. Powód? Jak wskazuje ratusz, w Płocku z roku na rok rodzi się coraz mniej dzieci, a do miejskich placówek od lat przyjmowane są nawet 2,5-latki. Trend jest jednak bardzo ponury. W uzasadnieniu uchwały, nad którą już 27 października pochylą się radni, można znaleźć dane urodzeń w Płocku. 

  • 2018 rok - 1017 urodzeń
  • 2019 rok - 1000 urodzeń
  • 2020 rok - 885 urodzeń
  • 2021 rok - 810 urodzeń
Poza tym w Miejskim Przedszkolu nr 25 dzieci jest coraz mniej. Jeszcze w roku szkolnym 2018/19 dzieci w IV grupach było 93. W roku szkolnym 2021/2022 już tylko 68, a teraz 39 - już tylko w II grupach, choć od dwóch lat rekrutacja do tej placówki nie jest prowadzona. 

- Rodzicom dzieci uczęszczających do MP nr 25 zostanie zaproponowana kontynuacja wychowania przedszkolnego w innych miejskich przedszkolach prowadzonych przez Gminę Miasto Płock: MP nr 1 [Kościuszki 7 - red]  i MP nr 11 [Bielska 26/1 - red.] w Płocku - czytamy w uzasadnieniu uchwały. 

W placówce zatrudnionych jest czterech nauczycieli w pełnym wymiarze godzin, do tego dwóch w niepełnym wymiarze godzin, a także sześciu pracowników obsługi. W tym intendentka, pracująca w tym przedszkolu od 4 września 1989 roku. 

- Podczas ruchu kadrowego na najbliższy rok szkolny 2023/2024 w pierwszej kolejności nauczycielom i pracownikom administracji zlikwidowanego przedszkola zostanie zaproponowana praca w innych przedszkolach prowadzonych przez Gminę Miasto Płock - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Pod uchwałą podpisali się Roman Siemiątkowski, zastępca prezydenta ds. komunalnych, oraz Agnieszka Harabasz - dyrektorka Wydziału Edukacji w urzędzie miasta. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy