Reklama

Protest przed płockimi sądami. Utworzyli łańcuch światła [FOTO, WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Protest przed płockimi sądami. Utworzyli łańcuch światła [FOTO, WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie zgadzają się na zmiany w sądownictwie wprowadzane przez sejm. Aby zaprotestować, przynieśli świece i utworzyli łańcuch światła na placu Narutowicza.

Nie zgadzają się na zmiany w sądownictwie wprowadzane przez sejm. Aby zaprotestować, przynieśli świece i utworzyli łańcuch światła na placu Narutowicza.

Podobne akcje trwają w innych miastach, Poznaniu, Szczecinie czy w Gdańsku. Ludzie palą świece, w stolicy odegrano "Mazurka Dąbrowskiego", skandowano również hasło "wolne sądy". W trakcie nocy świateł miało nie być żadnych znaczków partii czy stowarzyszeń.

[ZT]16007[/ZT]

Około 120 płocczan w różnym wieku zgromadziło się w Płocku o godz. 21.00 na placu Narutowicza przy budynkach sądu, aby włączyć się do tej ogólnokrajowej akcji. Przyniesiono świece, małe i duże, białe i kolorowe, jakie kto miał w domu, nawet znicze. A jeśli ktoś nie znalazł choćby ogarka, byli i tacy, którzy stwierdzili, że skorzystają z latarki w telefonie komórkowym. Uczestnicy wspólnie utworzyli duży napis "Wolne sądy".

- Jest z nami młodzież, ale część osób jest starszych i przeżyła PRL. Pamiętamy - mówiła kobieta układając palce tworząc literę "V", jako znak zwycięstwa i wolności. - Zwyciężymy. 

Zobaczcie zdjęcia i krótki film:

[YT]https://youtu.be/QdhketLlnLw[/YT]

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE