Reklama

Protest: chcą dyżurnych na Podolszycach

Opublikowano:
Autor:

Protest: chcą dyżurnych na Podolszycach  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni z Podolszyc protestują przeciwko planom likwidacji stanowisk dyżurnych w tamtejszym komisariacie. Uważają, że obecność dyżurnych pozwala na szybszą reakcję, co na tak dużym osiedlu jest bardzo istotne.

Radni z Podolszyc protestują przeciwko planom likwidacji stanowisk dyżurnych w tamtejszym komisariacie. Uważają, że obecność dyżurnych pozwala na szybszą reakcję, co na tak dużym osiedlu jest bardzo istotne.

Publikujemy list otwarty do komendanta płockiej policji insp. Jerzego Kalbarczyka w sprawie planów dotyczących likwidacji stanowisk dyżurnych w komisariatach - m.in. na Podolszycach w Płocku. Nic nie jest jeszcze wprawdzie pewne na 100 procent, ale mówi się, że z  komisariatów w Płocku i Gąbinie mają zniknąć dyżurni policjanci przyjmujący zgłoszenia z terenu osiedla 24 godziny na dobę. Gdyby doszło do likwidacji, zgłoszenia od dzwoniących pod numer 997 czy 112 - tak jak dotąd - odbieraliby dyżurni w komendzie miejskiej, ale nie można byłoby już np. przyjść osobiście do policyjnej dyżurki. Oczywiście likwidacja tych stanowisk nie oznacza likwidacji komisariatu.

Radni z osiedla bronią "swoich" dyżurnych i proszą o konsultowanie z nimi wszystkich decyzji. Oto list otwarty, podpisany przez wszystkich 15 radnych, który przesłano do naszej redakcji:

List otwarty Rady Osiedla Podolszyce Południe

Szanowny Panie Komendancie,

W imieniu mieszkańców osiedla Podolszyce Południe wyrażamy stanowczy protest przeciwko pomysłowi likwidacji zespołów dyżurnych w komisariacie na naszym osiedlu.

Uważamy, że zapewnienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom jest jednym z najważniejszych zadań jakie powinno być realizowane przez władze samorządowe, rządowe i jednostkę powołaną do realizacji tego zadania – policję.

Ubolewamy, że informacja o planowanych zmianach organizacyjnych dotarła do nas za pośrednictwem dziennikarzy i zachęcamy do rozmowy z nami jako bezpośrednimi reprezentantami mieszkańców osiedla, na których Państwa decyzja będzie miała bezpośredni wpływ.

Zaledwie kilka miesięcy temu jako Rada przeprowadziliśmy akcję Stop złodziejom roznosząc ulotki, wieszając plakaty i informując na ekranie ledowym mieszkańców o wzmożonej aktywności włamywaczy w naszej okolicy.

Bezpieczeństwo mieszkańców ma dla nas ogromne znaczenie. Jesteśmy gotowi współpracować z Komendą Miejską Policji w Płocku podobnie jak ze Strażą Miejską w każdym obszarze jej działania a zwiększającym bezpieczeństwo.

Dlatego też protestujemy przeciwko likwidacji zespołów dyżurnych w komisariacie na Podolszycach, bo pozbawi to nas wszystkich sił, które jako jedyne były zdolne do szybkiego reagowania w obrębie osiedla.

Wyrażamy wątpliwości co do skuteczności działania nawet najlepszych policjantów, którzy nie znają terenu, działających na nim ludzi i muszą dojechać z centrum miasta.

Mamy nadzieję, że decyzja nie została jeszcze podjęta i bierzecie Państwo pod uwagę społeczne konsultacje rozumiejąc wagę współdziałania z mieszkańcami Płocka.

List podpisali wszyscy radni Rady Osiedla Podolszyce Południe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE