Reklama

Produkcja stali w latach 2020, czyli w nowej dekadzie

Opublikowano:
Autor:

Produkcja stali w latach 2020, czyli w nowej dekadzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wraz z nadejściem nowego roku, wkroczyliśmy w nową dekadę w branży stalowej. Przemysł stalowy nadal musi stawiać czoła wielu wyzwaniom znanym z poprzednich lat, takim jak nadwyżka mocy produkcyjnych, restrukturyzacja czy problemy dotyczące handlu. Natomiast rok 2020 będzie również dla branży rokiem, w którym wzrost będzie powolny na większości rynków. Co więcej, istnieje szereg innych wyzwań, które zyskują na znaczeniu i trzeba będzie stawić im czoła w 2020 roku.

Wraz z nadejściem nowego roku, wkroczyliśmy w nową dekadę w branży stalowej. Przemysł stalowy nadal musi stawiać czoła wielu wyzwaniom znanym z poprzednich lat, takim jak nadwyżka mocy produkcyjnych, restrukturyzacja czy problemy dotyczące handlu. Natomiast rok 2020 będzie również dla branży rokiem, w którym wzrost będzie powolny na większości rynków. Co więcej, istnieje szereg innych wyzwań, które zyskują na znaczeniu i trzeba będzie stawić im czoła w 2020 roku.

Zwiększenie świadomości społecznej w zakresie zmian klimatycznych

Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA), opublikuje w tym roku mapę drogową dotyczącą technologii w przemyśle stalowym, która określi strategię oddzielenia wzrostu produkcji stali od związanej z tym emisji CO2.

Jako sektor energochłonny, którego emisje CO2 są trudne do opanowania, będziemy musieli jasno wyjaśnić, dlaczego dekarbonizacja światowej gospodarki będzie procesem intensywnie wykorzystującym stal.

Będzie on częściowo zależał od naszych 100% i nieskończenie wielu materiałów nadających się do recyklingu. Będziemy musieli również poinformować o kapitałochłonnej i bardzo wymagającej pod względem technicznym pracy, jaką cała nasza branża wykonuje w zakresie opracowywania innowacyjnych technologii, dzięki którym stal będzie produkowana z zerową emisją dwutlenku węgla netto. Obejmuje to technologie, które zmniejszają ilość rudy żelaza za pomocą odnawialnie produkowanego wodoru, a tym samym zmniejszają zapotrzebowanie na węgiel koksujący.

Pomimo tego, że takie technologie prawdopodobnie nie będą komercyjnie opłacalne w ciągu następnej dekady, cała branża stalowa, w tym Międzynarodowa Grupa Przedsiębiorstw Wydobywczych i Producentów Stali Metinvest, będzie współpracować ze sobą w celu osiągnięcia krótko i średnioterminowego wzrostu wydajności procesu w zakresie jakości surowców, wydajności energetycznej, wydajności procesu i niezawodności procesu. Wszystko to pozwoli ograniczyć wpływ przemysłu na klimat.

Zarządzanie łańcuchem dostaw oraz sprawozdawczość jako kluczowe elementy licencji na prowadzenie działalności w branży stalowej

Całe nasze otoczenie rynkowe, nasi klienci i społeczeństwo, domaga się większej przejrzystości i odpowiedzialności we wszystkich aspektach naszej pracy, zwłaszcza w odniesieniu do bezpieczeństwa, ochrony środowiska i standardów pracy.

Ostatnie tragedie w kopalniach rudy żelaza jeszcze bardziej podkreślają znaczenie tej pracy w szczególności dla przemysłu stalowego. W odpowiedzi na naciski własnych klientów, firmy z branży budowlanej, motoryzacyjnej i wielu innych coraz częściej chcą wiedzieć więcej o tym, jak wytwarzamy nasze produkty oraz gdzie i jak pozyskujemy surowce niezbędne do ich produkcji.

Widzimy to, że nasi dostawcy surowców chcą z nami współpracować bliżej niż kiedykolwiek wcześniej, aby pokazać swoim udziałowcom, że korzystamy z ich produktów w sposób odpowiedzialny.

Grupa ekspertów organizacji branżowej opracowała matrycę 30 najważniejszych materiałów wyjściowych i związanych z nimi zagrożeń dla zrównoważonego rozwoju w zależności od ich pochodzenia.

W 2020 roku będziemy poszerzać zakres naszych prac nad złomem stalowym, co będzie miało coraz większe znaczenie w obecnej dekadzie z powodu prognozowanego wzrostu dostępności złomu. Widzimy również wyższy odsetek światowej produkcji surowej stali w wyniku recyklingu złomu w elektrycznych piecach łukowych.

Nasza branża robi duży progres w reagowaniu na nowe wyzwania i oczekiwania rynku, ale nie może osiadać na laurach, ponieważ jest jeszcze dużo do zrobienia. Na szczęście, zarówno przemysł stalowy, jak i stal jako produkt, już teraz odgrywają istotną rolę w napędzaniu zrównoważonego rozwoju, którego oczekuje całe społeczeństwo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE