Reklama

Reklama

Prezes PFR: Polacy wychodzą z pandemii z wyższymi wynagrodzeniami i oszczędnościami

Opublikowano: 21 kwietnia 2021 15:31
Autor: | Zdjęcie: Depositphotos

Prezes PFR: Polacy wychodzą z pandemii z wyższymi wynagrodzeniami i oszczędnościami - Zdjęcie główne

foto Depositphotos

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Świetne dane na temat wzrostu wynagrodzeń; przed nami kilka miesięcy wysokiej dynamiki rocznego wzrostu wskaźników ekonomicznych - ocenił prezes PFR Paweł Borys komentując środowe dane GUS. - Polacy wychodzą z pandemii z wyższymi wynagrodzeniami i oszczędnościami - dodał.

Reklama

GUS podał w środę, że w marcu 2021 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było niższe o 1,3 proc. rdr, zatrudnienie mdm spadło o 0,1 proc., a przeciętne miesięczne wynagrodzenie było wyższe o 8 proc. rdr i wyniosło 5 tys. 929,05 zł.

- Świetne dane nt. wzrostu wynagrodzeń. Przed nami kilka miesięcy wysokiej dynamiki rocznego wzrostu wskaźników ekonomicznych. Jest to efekt dobrej kondycji gospodarki oraz upływu roku od trudnego 2 kw 2020. Polacy wychodzą z pandemii z wyższymi wynagrodzeniami i oszczędnościami - napisał w środę na Twitterze prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Zdaniem Borysa, "pomimo podwyższonej inflacji wzrost realnego funduszu płac w połączeniu z nagromadzeniem w pandemii dodatkowych oszczędności gospodarstw domowych i falą optymizmu po wycofaniu się pandemii oraz powrocie do normalnej aktywności, może przynieść boom w konsumpcji od czerwca i w trzecim kwartale.

Z danych Miejskiego Urzędu Pracy w Płocku wynika, że w porównaniu do kwietnia 2020 roku w mieście przybyło ponad 430 bezrobotnych osób. 

Czytaj więcej: Prawie 4.600 bezrobotnych. Ponad 90 proc. bez prawa do zasiłku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (18)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +5 / -15

  AntyPiS

  Kłamliwe bydle. Moja firma właśnie pada przez pazerną konkurencję, która zatrudnia Ukrów. Ja zatrudniam wyłącznie Polaków, którzy są z nami po 20 lat. Gardzę wami PiSowscy zdrajcy. Pozwoliliście ukraińskim nachodźcom zepsuć rynek. Obyście dostali po dupie za 2 lata. Wasz były wyborca.

  • 3 miesiące temu | ocena +11 / -4

   do bezmózgowca

   Za rządów peło, miałbyś jeszcze trudniejszą sytuację. Swoim pracownikom płaciłbyś pewno po 3 czy 4 złote za godzinę, jak miało to za ich rządów miejsce, a nie 14 czy 16, jak płacisz im dzisiaj dzięki PIS-owi! Więc pewno swoich pracowników i swoją firmę wspominałbyś patrząc, co najwyżej, na stare zdjęcia. To peło zeszmaciło pracownika, zamieniając go z człowieka w czynnik kosztotwórczy tyrający na śmieciowych umowach. A JEŚLI CHODZI O TWOJE GŁOSOWANIE, TO JUŻ TO WIDZĘ ZAKŁAMAŃCU, JAK NA NICH GŁOSOWAŁEŚ! NIEUDANA CHŁOPIE TA ANTYREKLAMA!!!! Ktoś, kto na nich głosował, w zamian dostał, 70, czy 80 procent spełnionych obietnic wyborczych, mimo tych WIELU pisowskich RÓŻNORAKICH ,,potknięć" ! Więc nie martw się oni nadal na nich zagłosują, by nie daj Boże, znowu w telewizji nie trzeba byłoby słyszeć własnego autorstwa tekstu podsumowującego ich rządy, że za nich i po nich: ,,piniędzy nie ma i nie będzie".

 • 3 miesiące temu | ocena +5 / -16

  Masz rację

  Nowa elita z pisu, "prawdziwi" Polacy i katolicy radzą sobie świetnie

 • 3 miesiące temu | ocena +6 / -16

  nowa elita

  Stoi pisowska lokomotywa Wielka, ogromna i szmal z niej spływa Niby oliwa Złodzieje do niej podoczepiali Wielkie wagony z żelaza, stali Dobra skradzione w każdym wagonie Forsa z budżetu, z Janowa konie W trzecim przewały z portu Baranów W czwartym kradzionych sto fortepianów A w piątym siedzą same półgłówki Siedzą i jedzą "Orlen-parówki" W szóstym słoń, niedźwiedź i pięć szakalów W siódmym skręconych sto "Caracalów" W ósmym maseczki od oscypkarza W dziewiątym sprzęt od bronią handlarza A tych wagonów jest sto czterdzieści Sam nie wiem, co się w nich jeszcze mieści Lecz choćby przyszło tysiąc złodziei I próbowaliby po kolei I każdy nie wiem jak się wytężał Tyle nie skradną - taki to ciężar!

  • 3 miesiące temu | ocena +10 / -2

   do tych obłudników, co chcą, by znowu tylko im żyło się dobrze

   Pisała tu jedna niecnota, że złodzieja nie ma takiego by, ukraść ,,ten ciężar" do cna zupełnego Jak widać autor dostał rozumu krowiego niepomny słów super złodzieja Rostowskiego: PO nas ,,piniędzy nie ma i nie będzie" bo my kradniem wszystko i wszędzie PO nas żadne ,,plusy" racji mieć nie mogą PO nas ostaje, ino pies z kulawą nogą

   • 3 miesiące temu | ocena +1 / -9

    pytanie

    co ukradł Rostowski i jaki wyrok dostał?

    • 3 miesiące temu | ocena +5 / -0

     aleś ty śmiszny jest

     Po pierwsze, dowodów nie ma na większość z platfusów, wychodzi tylko ,,promil" w zegarkach, pochowanych milionach lub po 9 posiadanych mieszkań. Po drugie o jakim ty wyroku mówisz, może gdyby sąd był apolityczny, jakiś czeski czy słowacki, to wyroki dla platfusów wysypałyby się pewno jak z worka. Tak na koniec w równie idiotycznym dla ciebie tonie, próbując ci dorównać spytam w innych dziedzinach, ja widziałeś kiedyś tak naocznie, jakieś nagranie, kiedy Hitler zastrzelił kogoś, albo z innej beczki, a jak myślisz w POcku to jest stała sprzedaż papierosów bez akcyzy, czy nie, a głosy wyborcze to się w POcku kupuje, nawet po 600 szt. czy 1000 czy raczej nie ??? Więc nie rób siebie więcej już takiego debala!!!

  • 3 miesiące temu | ocena +4 / -14

   jak zostać ambasadorem za czasów PIS?

   zapisac się do pis? zostawiac psu w budzie tornister? pies zostanie tlumaczem i bedzie tlumaczyl ambasadorowi z obcego na pisowskie?

   • 3 miesiące temu | ocena +10 / -2

    Wspaniale

    Wpis godny poziomowi twojej janteligencji!

 • 3 miesiące temu | ocena +14 / -3

  bezpartyjny do ,,jeżeli należysz do pis"

  Pewno ty należysz do POckiego peło, no to jest dopiero zdrowe towarzystwo..., gdzie większość radnych miasta przynajmniej od 2006 r. wybierają się sami kupując sobie na żywca głosy...., miasto, w którym POcka policja udaje na co dzień ślepą idiotkę na handelek na rembiela i bielskiej, a raz na rok, dla pokazu, niczym małe nieświadome dzieci cieszą się z sukcesu konfiskaty kilku tysięcy sztuk papierosów,....., POck miasto sztucznych konkursów na stanowiska w miejskich spółkach organizowanych dla POcczan i tych z PSL-u,.... dalej, miasto długów i kolejnych zaciąganych kredytów,... , POck, wyludniające się miasto, gdzie młodzież przyjeżdźa z Wawy na sobotę i niedzielę, by odwiedzić rodziców, bo tu nie ma dla nich pracy, no może z wyjątkiem tej opartej na wyzysku za najniższą krajową,.... itd, itd... Podsumowując, należysz do tego całego POckiego hówna, tylko gdzie w tym człowieku jest sprawiedliwość, prawda, prawo, równe szanse bez partyjnej przynależności, ale ty masz to w d.... i pewno dlatego uważasz się w odróżnieniu ..od głupich pisiorów" za takiego mądrego POcczanina !?!?!?!?

 • 3 miesiące temu | ocena +15 / -2

  bezpartyjny do ,,jeżeli należysz do pis"

  Pewno ty należysz do POckiego peło, no to jest dopiero zdrowe towarzystwo..., gdzie większość radnych miasta przynajmniej od 2006 r. wybierają się sami kupując sobie na żywca głosy...., miasto, w którym POcka policja udaje na co dzień ślepą idiotkę na handelek na rembiela i bielskiej, a raz na rok, dla pokazu, niczym małe nieświadome dzieci cieszą się z sukcesu konfiskaty kilku tysięcy sztuk papierosów,....., POck miasto sztucznych konkursów na stanowiska w miejskich spółkach organizowanych POcczan i tych z PSL-u,.... dalej, miasto długów i kolejnych zaciąganych kredytów,... , POck, wyludniające się miasto, gdzie młodzież przyjeżdźa z Wawy na sobotę i niedzielę, by odwiedzić rodziców, bo tu nie ma dla nich pracy, no może z wyjątkiem tej opartej na wyzysku za najniższą krajową,.... itd, itd... Podsumowując, należysz do tego całego POckiego hówna, tylko gdzie w tym człowieku jest sprawiedliwość, prawda, prawo, równe szanse bez partyjnej przynależności, ale ty masz to w d.... i pewno dlatego uważasz się w odróżnieniu ..od głupich pisiorów" za takiego mądrego POcczanina !?!?!?

  • 3 miesiące temu | ocena +3 / -15

   jak zostać ambasadorem za czasow PIS?

   zapisac się do pis? zostawiac psu w budzie tornister? pies zostanie tlumaczem i bezie tlumaczyl ambasadorowi z obcego na pisowskie?

 • 3 miesiące temu | ocena +5 / -1

  wg

  Szmacia ... nie wiem kto wychodzi na prostą bo na pewno nie osoby co pracują na umowę Niby najniższa poszła w górę ale nikomu pensji nie podnieśli ja osobiście mam 2500 zł na umowie tylko mi premie podnoszą, żebym nie zarobił mniej niż najniższą OSZUŚCIE

  • 3 miesiące temu | ocena +2 / -2

   Mic

   Jeśli masz stale wypłacaną premię to jest to stały składnik wynagrodzenia, więc nie wiem o co masz pretensję. Nie trzeba podnosić "podstawy" czy tzw. zasadniczej. To myślenie z poprzedniej epoki.

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -2

  eee

  I to jest prawda, ale wskaźniki gus są dla firm pow. 10 osób, w większości firm były jakieś podwyżki. Oszczędności też rosną z roku na rok co widać po nowych blokach wykupywanych jeszcze jako dziura w ziemi...

 • 4 miesiące temu | ocena +8 / -24

  jezeli nalezysz do pis?

  a moze chociaz kto sie zapisal do ...towarzystwa wasnej adoracji? nie wazne, ze milaes pod gore? nie wazne, ze w budzie zostwiales teczke? nie wazne ze jest idiota? ale masz kogos w pis?

 • 4 miesiące temu | ocena +14 / -26

  osiem gwiazdek

  Propaganda jak za towarzysza Gierka. Ktoś w to jeszcze wierzy?

  • 3 miesiące temu | ocena +12 / -3

   odp:

   +9 do -12 :)