Reklama

Praca nawet już od połowy stycznia

Opublikowano:
Autor:

Praca nawet już od połowy stycznia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szukasz posady? Może to być spora szansa. Mazowiecka policja rekrutuje nowych funkcjonariuszy, 32 osoby mają być przyjęte do służby na terenie województwa mazowieckiego już 15 stycznia.

Szukasz posady? Może to być spora szansa. Mazowiecka policja rekrutuje nowych funkcjonariuszy, 32 osoby mają być przyjęte do służby na terenie województwa mazowieckiego już 15 stycznia.

Na płockim rynku pracy jest słabiutko, na pewno nie można liczyć, że posadę znajdzie nam urząd pracy. Mała szansa na to, że choćby ułatwi. Może więc policja? Na ten rok na Mazowszu zaplanowano 10 naborów, za każdym razem pracę znajdzie od 15 do 34 osób. Nowe kadry zasilą m.in. Samodzielne Pododdziały Prewencji w Płocku i Radomiu a także komendy miejskie w tych miastach. To spora szansa dla płocczan i mieszkańców powiatu, takie rozwiązanie na niedawnym spotkaniu w Płocku podpowiadał nawet wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

Konkurencja jest duża, średnio w województwie mazowieckim o jedno miejsce stara się sześć osób, w skali kraju to ponoć aż 10. Większość kandydatów odpada na etapie psychotestów, które sprawdzają m.in. odporność na trudne sytuacje zawodowe, zdolność rozwiązywania wszelkich problemów, motywację do pracy z innymi ludźmi czy zdolność podporządkowania się dyscyplinie. Po testach psychologicznych są jeszcze trudne testy sprawnościowe i dokładnie badania lekarskie.

Chętnych kuszą dobre warunki, stabilność posady, spore zarobki. W policji w trakcie kursu przed podjęciem służby wynagrodzenie to 1357 zł netto, do tego wyżywienie i zakwaterowanie. Po przyjęciu zarobki wynoszą 2.264 zł netto, później stopniowo rosną, dochodzą premie i dodatki.

Kto może pełnić służbę

- obywatel polski o nieposzlakowanej opinii
- nie skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe
- korzystający z pełni praw publicznych
- posiadający co najmniej średnie wykształcenie
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować
dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych
Ponadto osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej, czyli odbytą zasadniczą służbę wojskową lub zostać przeniesione do rezerwy.
Preferowani będą w kandydaci posiadający wykształcenie wyższe (magister lub równorzędne) o kierunku przydatnym dla służby: prawo, administracja, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne.

Osoby zainteresowane przyjęciem powinny złożyć dokumenty osobiście w komendzie w Płocku lub w Sekcji ds. Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu ul. 11 - ego Listopada 37/59 (parter) we wtorek, środę, czwartek, w godz. 9-13, tel. 48 345 31 20, 48 345 31 19, 48 345 20 15, 48 345 22 53, 48 345 20 04.


Co trzeba przygotować
 
Podstawowa sprawa to podanie o przyjęcie do służby w policji, wypełniony kwestionariusz osobowy, kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe. Potrzebne są też kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, jeżeli wcześniej kandydat pozostawał w stosunku pracy lub służby. Trzeba także przedstawić książeczkę wojskową, jeżeli kandydat jest objęty ewidencją wojskową oraz dowód osobisty.
Wypełnioną ankietę bezpieczeństwa kandydat składa w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Formularz kwestionariusza osobowego i ankiety bezpieczeństwa osobowego można pobrać w każdej komendzie lub ze strony www.policja.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE