Reklama

Pożar w Zakładach Mięsnych. Prokuratura nie wyklucza podpalenia

Opublikowano:
Autor:

Pożar w Zakładach Mięsnych. Prokuratura nie wyklucza podpalenia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Na tę chwilę rozpatrujemy trzy możliwości pożaru w Zakładach Mięsnych Olewnik, do którego doszło 1 stycznia – mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku, Iwona Śmigielska-Kowalska.

- Na tę chwilę rozpatrujemy trzy możliwości pożaru w Zakładach Mięsnych Olewnik-Bis w Świerczynku, do którego doszło 1 stycznia – mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku, Iwona Śmigielska-Kowalska.

Śledztwo w sprawie pożaru w hali magazynowej należącej do Zakładach Mięsnych Olewnik-Bis jest w toku. Jak dowiedzieliśmy się od rzeczniczki płockiej Prokuratury Okręgowej, jak dotąd zabezpieczono materiał z monitoringu i przesłuchano kilkudziesięciu świadków, w tym pracowników firmy.

- Prokurator w zeszłym tygodniu uzyskał protokół od pożarników. Na tę chwilę wciąż nie możemy wykluczyć żadnej z trzech możliwości: wadliwego użytkowania instalacji elektrycznej, zaprószenia ognia i podpalenia – wylicza.

Zakład oszacował swoje straty na 100 mln zł, z kolei pożarnicy, jak zaznaczyła rzeczniczka, podają jednak niższą kwotę. 

W piątek o godzinie 15.00 opublikowano kolejną informację na stronie internetowej Zakładów Mięsnych. Nadal trwają prace na ustaleniem harmonogramu dalszych czynności, które pozwolą na jak najszybsze przywrócenie sprawności produkcyjno-sprzedażowej. Przestój przez kolejny tydzień nadal obowiązuje w działach: produkcji, technologii i zapewniania jakości. Pozostałe działy funkcjonują tylko w wyznaczonym indywidualnym zakresie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE