Reklama

Pożar na Podolszycach. Celowe podpalenie?

Opublikowano:
Autor:

Pożar na Podolszycach. Celowe podpalenie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pożar wybuchł w piątek wieczorem w piwnicy bloku na Podolszycach vis a vis Szkoły Podstawowej nr 23. Czy to było celowe podpalenie?

Pożar wybuchł w piątek wieczorem w piwnicy bloku na Podolszycach vis a vis Szkoły Podstawowej nr 23. Czy to było celowe podpalenie?

O pożar, który wybuchł w piątek ok. 20.00  dopytywał nasz czytelnik. Według jego relacji, na miejscu, czyli obok bloku przy Walecznych było kilka samochodów straży pożarnej, a także pogotowie i policja,  a dym ulatniał się z wyższych kondygnacji.

- W akcji gaszenia pożaru wzięły udział trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej - potwierdza rzecznik płockiej straży pożarnej Edward Mysera. - Paliła się znajdująca się w piwnicy bloku wersalka. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Pożar strażacy określają jako nieduży, natomiast zadymienie było spore.  - Przepisy zabraniają ustawiania tego typu przedmiotów na drodze ewakuacji, a taką drogą jest właśnie korytarz piwniczny, na którym stała wersalka - przypomina rzecznik straży.

Co było przyczyną pożaru? Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że mogło dojść  do celowego podpalenia. Jednak ani straż pożarna, ani policja na razie nie potwierdza tych doniesień.

- Przypuszczalną przyczyną pożaru było prawdopodobnie zaprószenie ognia przez nieznane osoby - mówi Edward Mysera.

W podobnym tonie wypowiada się rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek
. - Policjanci przyjęli zgłoszenie od przedstawiciela spółdzielni, dokonali oględzin miejsca i cały czas prowadzą w tej sprawie postępowanie. W tej chwili nie jesteśmy jeszcze w stanie podać przyczyn pożaru - informuje.

Więcej czytaj tutaj:
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE