Reklama

Posypały się kary za nieprzestrzeganie obostrzeń. Rekordzista zapłaci kilkadziesiąt tysięcy złotych

Opublikowano:
Autor:

Posypały się kary za nieprzestrzeganie obostrzeń. Rekordzista zapłaci kilkadziesiąt tysięcy złotych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki Sanepid nałożył pierwsze kary za nieprzestrzeganie obowiązujących obostrzeń. Póki co rekordzistą z regionu jest mieszkaniec Gąbina, który musi zapłacić 20 tys. złotych.

Płocki Sanepid nałożył pierwsze kary za nieprzestrzeganie obowiązujących obostrzeń. Póki co rekordzistą z regionu jest mieszkaniec Gąbina, który musi zapłacić 20 tys. złotych. 

Od kilkunastu dni nie wolno korzystać z parków, bulwarów, placów zabaw. Złamanie zasad może słono kosztować, a policja zapowiadała, że przepisy będą rygorystycznie pilnowane. 

[ZT]25251[/ZT]

Kilka osób nie dostosowało się jednak do przepisów. 

-  Płoccy policjanci tylko w miniony weekend ujawnili kilkanaście rażących naruszeń nowych przepisów, co w konsekwencji poskutkowało nałożeniem przez Sanepid, w drodze postępowania administracyjnego, wysokich kar finansowych na osoby, które nie zastosowały się do nich - mówi mł. asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. - I tak za nieprzestrzeganie zakazu korzystania i przebywania na terenie jednego z zieleńców w Płocku cztery osoby zostały ukarane kwotami po 5 000 zł. Kolejnych pięć osób złamało zakaz przemieszczania się poza miejscem zamieszkania, zarówno na terenie Płocka jak i  powiatu i tu również nałożona została kara administracyjna 5 000 zł.

Rekordzistą okazał się jednak mieszkaniec Gąbina, który oddalił się z miejsca odbywania kwarantanny. Ma zapłacić 20 tys. złotych. 

Jak dodaje Kowalska, co dzień na ulice Płocka i powiatu wychodzi więcej niż zwykle patroli policji. Funkcjonariusze wspomagają się też dronem. 

- Dyscyplinują osoby nakładanymi mandatami karnymi oraz wnioskami do sądu o ukaranie - mówi Kowalska. 

Policjanci apelują o stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE