Reklama

Portret polskiego dłużnika

Opublikowano:
Autor:

Portret polskiego dłużnika - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przyczyn zaciągania kredytów czy pożyczek gotówkowych jest tyle, ile ich posiadaczy. Jedni potrzebują gotówki na zakup samochodu, inni na sfinansowanie urlopu, a jeszcze kolejni na spłacanie już posiadanych zobowiązań. Dla niektórych regulowanie comiesięcznych rat nie stanowi problemu, pozostali natomiast muszą zaciskać pasa, by nie zalegać ze zwrotem zobowiązania.

Przyczyn zaciągania kredytów czy pożyczek gotówkowych jest tyle, ile ich posiadaczy. Jedni potrzebują gotówki na zakup samochodu, inni na sfinansowanie urlopu, a jeszcze kolejni na spłacanie już posiadanych zobowiązań. Dla niektórych regulowanie comiesięcznych rat nie stanowi problemu, pozostali natomiast muszą zaciskać pasa, by nie zalegać ze zwrotem zobowiązania.

Problemy ze spłatą kredytu gotówkowego pojawiają się wówczas, gdy sytuacja materialna kredytobiorcy zostanie zachwiana. Dłużnicy bowiem stanowią bardzo liczną grupę społeczną, wśród której można wyszczególnić kilka charakterystycznych cech klientów. Badania pokazują, że istnieje wyraźny podział tej grupy w zależności od podejścia danej osoby do tematu spłacania zaciągniętej pożyczki.

Kredyt dla dłużnika?

Wydawać by się mogło, że pożyczenie pewnej sumy gotówki od banku jest równoznaczne ze zwróceniem jej instytucji z nadwyżką. Różne banki proponują różne warunki pożyczenia i spłaty kredytu. Obecnie na taki zastrzyk gotówki może liczyć każdy. Nawet dłużnicy, czyli ci, którzy z pozoru nie mieliby szans na otrzymanie kolejnego kredytu z racji zbyt dużego nagromadzenia się niespłacanego długu. Wystarczy, że spełnią kilka podstawowych warunków otrzymania kredytu dla dłużnika, opisanych tutaj: http://www.kredyty-gotowkowe.com/kredyty-dla-dluznikow.html. Pomimo że banki i instytucje pozabankowe są skore do udzielania wsparcia finansowego dłużnikom z niepewną sytuacją materialną, to nie każdy pożyczkobiorca poważnie podchodzi do sprawy spłaty zobowiązania.

Zapominalski, uciekający a może beztroski?

Eksperci Grupy KRUK, czyli grupa zajmująca się osobami, które zmagają się z problemami nadmiernego zadłużenia, dokonali analizy sylwetek poszczególnych dłużników z kredytami. Najliczniejszą grupę stanowią zapominalscy, czyli kredytobiorcy, którzy nie spłacają swojego zobowiązania przez zwyczajne zaniedbanie i niedopatrzenie. Innym powodem, dla którego dłużnicy zwlekają ze spłatą jest zła sytuacja materialna zarówno ich samych, jak i ich bliskich. Zadłużeni dla innych są grupą w najtrudniejszej sytuacji materialnej. Podobnie zalicza się zagubionych dłużników. Jest to grupa, do której należą w większości osoby starsze i niewykształcone, ponieważ często nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, zaciągają chwilówki czy też szybkie pożyczki i kredyty gotówkowe. Windykacji podlegają też klienci beztroscy. Są to zazwyczaj osoby o wysokich dochodach, lecz spontanicznie i bez namysłu wydające pieniądze, co przyczynia się do ich słabej sytuacji finansowej. Ostatnią wyróżnioną i jednocześnie najmniej liczną grupą dłużników są kredytobiorcy celowo unikający spłaty. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE