Reklama

Poranny korek w centrum. Płocczanka: Jak można było tak ustawić światła?

Opublikowano:
Autor:

Poranny korek w centrum. Płocczanka: Jak można było tak ustawić światła? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Najwyraźniej ktoś nad tym nie zapanował. We wtorek rano stało się w korku już od ul. Spółdzielczej. Na światłach przy skrzyżowaniu al. Kilińskiego z ul. Sienkiewicza kierowcy jadący w stronę centrum stoją minutę na czerwonym świetle. Zielone zaświeci się raptem na 27 sekund - opowiadała płocczanka, nie ukrywając irytacji sytuacją.

- Najwyraźniej ktoś nad tym nie zapanował. We wtorek rano stało się w korku już od ul. Spółdzielczej. Na światłach przy skrzyżowaniu al. Kilińskiego z ul. Sienkiewicza kierowcy jadący w stronę centrum stoją minutę na czerwonym świetle. Zielone zaświeci się raptem na 27 sekund - opowiadała płocczanka, nie ukrywając irytacji sytuacją. 

Kiedy spieszymy się do pracy w zasadzie z zegarkiem w ręku, cenna jest każda minuta. Ustawione w taki sposób światła na skrzyżowaniu spowodowały, że w porannym szczycie zaczął tworzyć się korek.

Urzędnicy z płockiego Ratusza wpierw dziś nam obiecali zmiany w ustawieniach świateł, później poinformowali o ich wdrożeniu:

- We wtorek przeprogramowano światła w taki sposób, aby na wspomnianym skrzyżowaniu kierowcy jadący ul. Wyszogrodzką obok ogródka Jordanowskiego mieli na przejazd 20 sekund, natomiast piesi 13 sekund na przejście - mówi Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej w Urzędzie Miasta Płocka.

Czy osoba starsza albo z niepełnosprawnością zdąży przejść na drugą stronę ulicy przez 13 sekund? Mamy wątpliwości. Zwłaszcza, że trwają prace budowlane. A jak będzie z samochodami? Niebawem się przekonamy. Hubert Woźniak uważa jednak, że 20 sekund dla przejeżdżających aut i 13 sekund dla pieszych "powinno wystarczyć". - A jeśli nie, to ponownie przeprogramujemy światła - dodaje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE