Reklama

Ponad 400 miejsc pracy dla ludzi przed trzydziestką

Opublikowano:
Autor:

Ponad 400 miejsc pracy dla ludzi przed trzydziestką - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 11 mln zł pozyskał powiat płocki na program "Praca dla młodych". Środki pozwoliły na utworzenie 410 nowych miejsc pracy dla osób do 30. roku życia.

Ponad 11 mln zł pozyskał powiat płocki na program "Praca dla młodych". Środki pozwoliły na utworzenie 410 nowych miejsc pracy dla osób do 30. roku życia.

Zgodnie z założeniami programu pracodawca, który bierze w nim udział, musi zatrudnić kandydata na dane stanowisko na okres co najmniej 2 lat, z czego przez pierwszy rok otrzymuje, w ramach refundacji kosztów, ponad 2200 zł z urzędu pracy. Kwota ta rekompensuje m.in. nakłady poniesione na wynagrodzenie nowo zatrudnionej osoby. 

- Przez dwa lata pracownik ma gwarancję zatrudnienia, a pracodawca ma czas na to, by za pieniądze publiczne móc go wyszkolić i przygotować do samodzielnego obsługiwania powierzonego stanowiska- - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami starosta Mariusz Bieniek.  

Przede wszystkim jednak, program zwiększa szansę bezrobotnej osoby na zatrudnienie w danej firmie. Poseł Piotr Zgorzelski podkreślił podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że program z sukcesem jest wdrażany od 2015 roku, a jego inicjatorem był ówczesny minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Rozwiązanie cieszyło się dużym zainteresowaniem przez ostatnie dwa lata, dlatego klub PSL złożył w Sejmie projekt ustawy, która zakłada jego kontynuację.

- Składając ten projekt w Sejmie chcemy powiedzieć, że opowiadamy się za kontynuacją tego, co było dobre - stwierdził Piotr Zgorzelski - Zwracając się do partii rządzącej, pragniemy zauważyć, że środki na ten cel są w funduszu pracy - dodał.   

Do tej pory z programu mogli skorzystać absolwenci szkół zawodowych, ponadgimnazjalnych i wyższych, którzy nie ukończyli 30 lat. Natomiast z refundacji mogli skorzystać tylko ci pracodawcy, którzy przez 6 miesięcy przed złożeniem wniosku nie zmniejszyli zatrudnienia z przyczyn dotyczących zakładu pracy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE