Reklama

Ponad 24 miliony na śmieci. Kto wywiezie?

Opublikowano:
Autor:

Ponad 24 miliony na śmieci. Kto wywiezie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po wejściu w życie ustawy śmieciowej udział w przetargach to dla firm zajmujących się wywozem odpadów być albo nie być. Ratusz właśnie rozstrzygnął przetarg te usługi, w sumie za śmieci zapłacimy ponad 24 mln zł. Które firmy wygrały na osiedlach?

Po wejściu w życie ustawy śmieciowej udział w przetargach to dla firm zajmujących się wywozem odpadów być albo nie być. Ratusz właśnie rozstrzygnął przetarg te usługi, w sumie za śmieci zapłacimy ponad 24 mln zł. Które firmy wygrały na osiedlach?

Od dwóch lat to na barkach gminy spoczywają obowiązki związane z odbiorem śmieci, a firmy zajmujące się gospodarowaniem odpadami komunalnymi odbierają je nie od spółdzielni czy pojedynczych mieszkańców, ale na zlecenie gminy. Właśnie dlatego udział w przetargach to dla nich być albo nie być. Miasto zostało podzielone na cztery w miarę równe pod względem liczby mieszkańców sektory, dla każdego ogłoszono oddzielny przetarg. Teraz wybrano najkorzystniejsze oferty na wywóz odpadów ciągu roku (od 1 lipca do 30 czerwca 2016 r). Łącznie za śmieci zapłacimy około 24 mln zł.  To o ok. 7 mln zł więcej niż w poprzednich dwóch latach, ale też w związku ze zmianą przepisów o odbiorze śmieci z nieruchomości niezamieszkałych, w których powstają odpady komunalne (np firmy, sklepy, hotele, szkoły), firmy będą miały więcej pracy.

O płockie śmieci starały się jak tak jak w zeszłym roku Eko-Maz, Sita i Remondis. Zaskoczenia po otwarciu kopert nie było - te same firmy wygrały w tych samych miejscach co w ub. roku i dwa lata temu…

Kto wygrał w poszczególnych dzielnicach miasta?

- Sektor I, osiedla: Podolszyce Południe, Podolszyce Północ, Zielony Jar, Imielnica, Borowiczki, łącznie ponad 32 tys. mieszkańców. Śmieci z tego terenu odbierze konsorcjum dwóch firm: Eko-Maz (lider konsorcjum), oraz Sita. Konsorcjum zainkasuje ponad 5,9 mln zł.

- Sektor II - osiedla Wyszogrodzka, Międzytorze, Kolegialna, Radziwie, Góry, Ciechomice, Pradolina Wisły, prawie 34 tys. mieszkańców. Za wywóz śmieci na tym terenie odpowiadała będzie Sita Płocka Gospodarka Komunalna, która złożyła najkorzystniejszą ofertę - ponad 6,9 mln zł.

- Sektor III - osiedla Dworcowa, Kochanowskiego, Tysiąclecia, Łukasiewicza, Trzepowo - ponad 34 tys. mieszkańców. Tu śmieci będzie wywozić płocki oddział warszawskiej spółki Remondis za niecałe 6,4 mln zł.

- Sektor IV - osiedla Winiary, Stare Miasto Skarpa, Dobrzyńska - ponad 26 tys. mieszkańców. W tej części miasta za wywóz śmieci będzie odpowiadała Sita Płocka Gospodarka Komunalna, zainkasuje nieco ponad 5 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE