Reklama

Pomazany pomnik. Policja złapała sprawców

Opublikowano:
Autor:

Pomazany pomnik. Policja złapała sprawców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Raptem kilka dni zajęło policjantom złapanie wandali, którzy pomazali bohomazami pomnik Bolesława Krzywoustego.

Raptem kilka dni zajęło policjantom złapanie wandali, którzy pomazali bohomazami pomnik Bolesława Krzywoustego.

O sprawie pisaliśmy tydzień temu. Jak powiadomił nas czytelnik, jasny cokół, na którym ustawiono władcę Polski i jego świtę, został pomazany markerem w sprośne i wulgarne napisy.

Ratusz nieco zwlekał z powiadomieniem policji o wandalach, licząc, że dzięki powłoce chroniącej przed taką pożal się Boże twórczością, uda się łatwo usunąć zniszczenia. Nic z tego - niezmywalny marker wniknął w strukturę i prostym czyszczeniem karcherem nijak nie dało się paskudztwa zmyć. Trzeba było o pomoc poprosić fachowców i gdy wiadomo było, że czyszczenie pomnika pochłonie ponad 2 tys. zł, urzędnicy zdecydowali się powiadomić o chuliganach policję.

Zgłoszenie - jak podaje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji - wpłynęło we wtorek. Policjantom zaskakująco szybko udało się namierzyć sprawców. Okazało się, że to jeszcze dzieci.

  - W ramach prowadzonych ustaleń policjanci z Wydziału Prewencji, zajmujący się przestępczością nieletnich, uzyskali informację, że uszkodzenia dokonali nieletni - relacjonuje rzecznik. -  W wyniku dalszych ustaleń funkcjonariusze zatrzymali trzech chłopców. Jeden z zatrzymanych miał 13 lat, natomiast dwaj pozostali po 12 lat, wszyscy są mieszkańcami Płocka.

W czwartek chłopcy przyznali się do pomazania pomnika. Materiały trafią teraz do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich płockiego sądu - to on zdecyduje, co będzie dalej.

Fot. Portal Płock

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE