Reklama

Policyjna aplikacja w telefonach. Do czego się przyda?

Opublikowano:
Autor:

Policyjna aplikacja w telefonach. Do czego się przyda? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjant niczym lekarz pierwszego kontaktu - tak w zamyśle ministra spraw wewnętrznych i administracji ma działać nowa aplikacja w telefonach komórkowych.

Policjant niczym lekarz pierwszego kontaktu - tak w zamyśle ministra spraw wewnętrznych i administracji ma działać nowa aplikacja w telefonach komórkowych.

MSWiA uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której jednym kliknięciem można skontaktować się z najbliższym dzielnicowym. Aplikacja wyszukuje policjantów po wpisaniu adresu zamieszkania, a także po ich imieniu i nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem, wystarczy jedno kliknięcie. Ponadto w aplikacji znajduje się baza teleadresowa komend i komisariatów w całej Polsce.

Policja przypomina jednak, że to tylko ułatwienie w kontakcie z policjantami - pilne sprawy należy zgłaszać tak jak dotychczas pod numerami telefonów 112 i 997.

 

[YT]https://youtu.be/rBm2JevVPiU[/YT]

Aplikacja działa w trybie offline, więc nie trzeba mieć dostępu do Internetu, by znaleźć dzielnicowego. Jeśli jednak korzystamy z trybu online, do dyspozycji mamy dodatkowe funkcje - np. taką, że po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie, aplikacja sama odnajdzie i wskaże trasę do najbliższych policyjnych obiektów. 

- „Moja Komenda” już dziś dostępna jest na telefony z Android - informuje rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek. - Wersja na iOS zostanie opublikowana w ciągu kilku najbliższych dni. Usługa jest bezpłatna.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE