Reklama

Policjanci zaczepiali ludzi na ciemnej ulicy

Opublikowano:
Autor:

Policjanci zaczepiali ludzi na ciemnej ulicy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszystko wydarzyło się wczoraj w gminie Gąbin. Gdy zapadł już zmrok, do przechodniów zaczęli podchodzić policjanci...

Wszystko wydarzyło się wczoraj w gminie Gąbin. Gdy zapadł już zmrok, do przechodniów zaczęli podchodzić policjanci...

Po co? Aby właśnie w ciemnościach pokazać im, jak działają odblaski i być może uratować komuś życie. Seledynowa błyskotka ma kolosalne znaczenie jesienią i zimą, gdy szybko zachodzi słońce i już późnym popołudniem, zanim ludzie zdążą wyjść ze szkoły czy z pracy, ulice pogrążają się w mroku.  Ale pomimo rokrocznych napomnień mieszkańcy obrzeży miasta i podpłockich miejscowości raczej niechętnie przekonują się do choćby odblaskowych opasek na ramię, o jaskrawych  kamizelkach oznaczonych z góry do dołu odblaskami nawet nie wspominając.

Dlatego policjanci, ubrani właśnie w tego typu strój, w czwartek wieczorem tłumaczyli spotkanym na terenie gminy Gąbin przechodniom, jak ważne jest, by nosić odblaski. - Rozdawali również opaski odblaskowe, które założone na przedramię powodują, że pieszy poruszający się po nieoświetlonym poboczu drogi jest widoczny w światłach reflektorów samochodowych już  z odległości 150m - relacjonuje rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek. - Odległość ta jest wystarczająca dla kierowców, aby odpowiednio wcześnie zareagować i w bezpieczny sposób  ominąć pieszego.

Fot. KMP Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE