Reklama

Pokazali szkoły. Bez długopisów ani rusz...

Opublikowano:
Autor:

Pokazali szkoły. Bez długopisów ani rusz... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Młodzi ludzie, przemykając między stoiskami wystawców, szukali dziś pomysłu na własną przyszłość podczas Płockich Targów Edukacyjnych.

Młodzi ludzie, przemykając między stoiskami wystawców, szukali dziś pomysłu na własną przyszłość podczas Płockich Targów Edukacyjnych.

- Bezużyteczną rzeczą jest uczyć się, lecz nie myśleć, a niebezpieczną myśleć, a nie uczyć się – tak brzmi jedno z chińskich przysłów, które dobrze pasuje do trzeciej edycji Płockich Targów Edukacyjnych zorganizowanych  na hali sportowej Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica

Oferta edukacyjna zarówno dla młodych, jak i osób poszukujących pracy okazała się wyjątkowo różnorodna. - impreza przyciągnęła wystawców nie tylko z samego Płocka, ale również z Warszawy, Łodzi czy Torunia.

Czy młodzież z Płocka naprawdę skorzystała? Trudno powiedzieć, ale jedno jest pewne, nudno nie było. Do niektórych stoisk trzeba było się wręcz przepychać, by zobaczyć na przykład dziewczyny z Wyższej Szkoły Kosmetyki
i Nauk o Zdrowiu pokazujące, jak zrobić profesjonalny makijaż. Przechadzające się po hali wielkie maskotki poprawiały zgromadzonym humor. Przed 11.00 miało odbyć się specjalne dyktando dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Blaty stołów dosłownie przepełniały kolorowe foldery i liczne gadżety reklamowe. - Gimnazjaliści raczej nie wezmą ulotki, jeśli nie ma długopisu – wyjaśniała Ewa Kruszewska, reprezentująca Akademię Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. - Mało pytają, chociaż staramy się naprawdę różnicować ofertę.

Jolanta Jurkiewicz z Centrum Nauki i Biznesu Żak zapewniała, że wychowywanie dzieci i praca zawodowa
nie stanowią żadnej przeszkody, aby kontynuować naukę. - Przecież nigdy nie jest za późno na podjęcie decyzji o zmianie zawodu - przekonywała. -  Wśród najczęstszych zadawanych pytań oczywiście są te o tryb zajęć i opłaty

Zagadnięte przeze mnie dwie gimnazjalistki poszukiwały liceum z profilem geograficznym. - Jestem zadowolona, że przyszłam na targi - mówiła jedna z nich.-  Co innego szukać informacji w Internecie, a co innego na żywo, tu przynajmniej odpowiedzą nam od razu na wszystkie pytania - dopowiedziała stojąca obok niej koleżanka. - Stojący na korytarzu chłopak dowiedział się o targach ze szkoły. Przyszedł wyłącznie po to, by pozbierać ze znajomymi ulotki. Bierzemy na chybił trafił, może przeczytamy potem.

Ideą targów jest zaprezentowanie młodzieży różnorodnych form kształcenia, aby potrafili świadomie, z pełną odpowiedzialnością dokonać wyboru. W tym roku organizatorami był Miejski i Powiatowy Urząd Pracy, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego oraz Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica.

Fot. Portal Płock


Więcej zdjęć w naszej galerii:UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE