Reklama

Pogonowski w Tbilisi z Braćmi Karamazow

Opublikowano:
Autor:

Pogonowski w Tbilisi z Braćmi Karamazow - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lubelski Teatr Provisorium zaprezentuje na festiwalu w stolicy Gruzji spektakl „Bracia Karamazow”. W roli Dymitra Karamazowa wystąpi płocki aktor Mariusz Pogonowski.

Lubelski Teatr Provisorium zaprezentuje na festiwalu w stolicy Gruzji spektakl „Bracia Karamazow”. W roli Dymitra Karamazowa wystąpi płocki aktor Mariusz Pogonowski.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Tbilisi rozpoczął się 19 września i potrwa do 9 października. To najbardziej prestiżowe wydarzenie w dziedzinie sztuk teatralnych w Gruzji, jedno z najbardziej znaczących w krajach dawnego Związku Radzieckiego. Festiwal to okazja do spotkania różnorodnych języków i sposobów odbierania otaczającej nas rzeczywistości, odmiennych form i stylistyk. To nade wszystko przegląd znaczących spektakli i instalacji teatralnych z wielu krajów Europy.

Teatr Provisorium wystawi „Braci Karamazow” na Małej Scenie Teatru Kote Marjanishvili State Drama Theatre w czwartek 3 października o 20 w nurcie Nowego Programu Międzynarodowego, w którym prezentować się będą również teatry z Rosji, Izraela, Rumunii i Danii. Lubelski teatr wystąpi w Gruzji dzięki dotacji Instytutu Adama Mickiewicza jako część projektu „Promocji kultury polskiej za granicą”.

„Bracia Karamazow” są jedną z najbardziej znanych powieści Fiodora Dostojewskiego. Autor stawia w niej pytania, z których wiele wciąż pozostaje aktualnych, chociaż akcja rozgrywa się w XIX wieku. Realizujący spektakl Janusz Opryński usiłuje skonfrontować XIX-wieczne realia z obecną rzeczywistością. Skupia się jedynie na tych scenach powieści, które mają kluczowe znaczenie.

W spektaklu lubelskiego Teatru Provisorium występują artyści z wielu miast Polski. Obok płocczanina Mariusza Pogonowskiego, który wciela się w rolę Dymitra Karamazowa, grają również Adam Woronowicz z Teatru Powszechnego w Warszawie, Marek Żerański z Teatru Polskiego w Szczecinie, Magdalena Warzecha z Teatru Narodowego w Warszawie, Łukasz Lewandowski z Akademii Teatralnej w Warszawie.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE