Reklama

Podolszyce bez prądu. Awaria przez burzę

Opublikowano:
Autor:

Podolszyce bez prądu. Awaria przez burzę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Potężna nawałnica i wichury, która przeszły w nocy, doprowadziły do awarii i bez prądu całe przedpołudnie we wtorek były Podolszyce. Nie działa m.in. sygnalizacja świetlna na głównych ulicach tego osiedla.

Potężna nawałnica i wichury, która przeszły w nocy, doprowadziły do awarii i bez prądu całe przedpołudnie we wtorek były Podolszyce. Nie działa m.in. sygnalizacja świetlna na głównych ulicach tego osiedla.

Silny wiatr zerwał się wczoraj wieczorem, niedługo potem rozpętała się nawałnica z burzą. Nie trwała wprawdzie długo, ale zdążyła narobić szkód. Jak mówi rzecznik płockiej straży pożarnej, Edward Mysera w związku ze skutkami nawałnicy strażacy interweniowali 11 razy w Płocku i powiecie. Interwencje dotyczyły głównie połamanych gałęzi, drobnych podtopień. Tradycyjnie trzeba było także wypompowywać wodę na ul. Wiadukt.

We wtorek ze skutkami nocnych "atrakcji" musieli się zmierzyć mieszkańcy Podolszyc. Jak dowiedzieliśmy się od pogotowia energetycznego, bez prądu były m.in. Żyzna i Armii Krajowej, ale na brak napięcia w gniazdkach skarżyli się nam także mieszkańcy Podolszyc Południe.

Z powodu awarii nie działały sygnalizacje świetlne na ulicach osiedla. Kierowcy, przyzwyczajeni, że światła sterują ruchem, wyraźnie się gubią co do pierwszeństwa przejazdu.

Energa zapowiada, że z awarią uda się uporać do 11.30. W mieszkaniach prąd jest już od ok. pół godziny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE