Reklama

Pochodnie na Orlenie i łuna nad miastem. Płocczanie się niepokoją

Opublikowano:
Autor:

Pochodnie na Orlenie i łuna nad miastem. Płocczanie się niepokoją - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Odebraliśmy telefony od czytelników zaniepokojonych olbrzymią łuną nad kombinatem. Faktycznie niebo wygląda, jakby płonęło pół miasta.

Odebraliśmy telefony od czytelników zaniepokojonych olbrzymią łuną nad kombinatem. Faktycznie niebo wygląda, jakby płonęło pół miasta.

Nie da się ukryć - płocczanie są bardzo przeczuleni na punkcie Orlenowskich kominów i uważnie śledzą zarówno dane na temat jakości powietrza, jak i wygląd wszystkiego, co wydobywa się z dymiących kominów. Dziś trudno było nie zauważyć dużych pochodni i sporej łuny, która powstała na niebie nad kombinatem.

Uspokajamy - zgodnie z zapowiedziami przekazanymi już kilka dni temu przez służby prasowe koncernu, trwają rozruchy instalacji, które były remontowane. Jak w cytowanym przez nas komunikacie ostrzegał Orlen, rozruchom mogą towarzyszyć wzmożone efekty świetlne w postaci pochodni i dźwiękowe (w ostatnich dniach faktycznie mocniej było słychać rafinerię, nawet w dzielnicach, do których zwykle tego rodzaju odgłosy nie dochodzą).

Karolina Burzyńska / Portal Płock

-  Efekty świetlne to skierowanie węglowodorów do całkowitej utylizacji w warunkach wysokiej temperatury - wyjaśniał w komunikacie Orlen. -  Jest to proces odbywający się pod kontrolą, w atmosferze gazowej i objawia się płomieniem widocznym na tzw. pochodniach, które w każdej rafinerii na świecie są niezbędnym elementem wyposażenia systemu bezpieczeństwa procesowego w instalacjach produkcyjnych. Przeprowadzenie tego typu działania wynika więc zarówno z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa technologicznego, jak również środowiskowego. W prawidłowo przeprowadzonym procesie do atmosfery uwalniany jest jedynie dwutlenek węgla i para.  

[ZT]13687[/ZT]

Według zapowiedzi, środa 2 listopada, to ostatni dzień efektów świetlnych towarzyszących rozruchom.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE