Reklama

Po trawniku do urzędu. Wydeptali ścieżkę

Opublikowano:
Autor:

Po trawniku do urzędu. Wydeptali ścieżkę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do ratuszowego oddziału komunikacji łatwo jest dojechać, trudniej dojść. Płocczanie sami wydeptali sobie ścieżkę po trawniku. Teraz czas na ruch urzędników.

Do ratuszowego oddziału komunikacji łatwo jest dojechać, trudniej dojść. Płocczanie sami wydeptali sobie ścieżkę po trawniku. Teraz czas na ruch urzędników.

Mowa o budynku przy Piłsudskiego po Centrum Kształcenia Ustawicznego, w którym dziś urzęduje Odział Komunikacji Urzędu Miasta. Od przeprowadzki urzędników ze starówki minęły już dwa lata - ten czas wystarczył pieszym, by wydeptali sobie najwygodniejszy skrót na skos od chodnika przy Piłsudskiego.

Czy nie można by - wzorem rozwiązań stosowanych w innych krajach, a coraz częściej również w Polsce, np. przez deweloperów stawiających nowe osiedla, pójść na rękę pieszym i w miejscu ścieżki, którą sobie wydeptali, wykonać chodnik? - zaproponowaliśmy urzędnikom.

Koszt nie byłby chyba zatrważający, a i Miejski Zarząd Dróg już kila razy pokazał, że jest otwarty na tego typu rozwiązania.

- Rzeczywiście, poszliśmy na rękę m.in. mieszkańcom Podolszyc i wykonaliśmy schody tuż przy bloku zwanym szafą vis a vis galerii Wisła w miejscu, w którym piesi skracali sobie drogę - przypomina Tomasz Żulewski, szef MZD.

Teren przy Piłsudskiego, w poprzek którego wydeptano ścieżkę, leży poza pasem drogowym, ale działka jest własnością miasta, więc ewentualne decyzje w tej sprawie musiałby podjąć Ratusz. - Rozważymy tę propozycję - obiecuje szef MZD.

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE