Reklama

Po tragedii. Zakaz wyprzedzania i fotoradar

Opublikowano:
Autor:

Po tragedii. Zakaz wyprzedzania i fotoradar  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakaz wyprzedzania, kocie oczka, a być może również fotoradar - w ten sposób miasto chce poprawić bezpieczeństwo między dwoma rondami na Trasie ks. Jerzego Popiełuszki. W minionym półroczu doszło tam do dwóch tragicznych wypadków, w których zginęło łącznie siedmioro osób.

Zakaz wyprzedzania, kocie oczka, a być może również fotoradar - w ten sposób miasto chce poprawić bezpieczeństwo między dwoma rondami na Trasie ks. Jerzego Popiełuszki. W minionym półroczu doszło tam do dwóch tragicznych wypadków, w których zginęło łącznie siedmioro osób.

 Pytania o bezpieczeństwo na Trasie ks. Jerzego Popiełuszki na odcinku między rondami - tym w Górach i tym przy wjeździe na most Solidarności, zawsze powracają ze zdwojoną siłą w obliczu tragicznych wypadków. Najpierw tego z października ub. roku, gdy zginęło tam na miejscu czterech młodych mężczyzn z bmw, a kierująca drugim samochodem zmarła dzień później w szpitalu, i teraz, gdy 29 lutego śmierć na miejscu ponieśli ojciec z synem.

Choć w obu przypadkach wstępne ustalenia policji mogą wskazywać na błędy kierowców, to pytań o bezpieczeństwo na tym odcinku nie sposób uniknąć.

Miasto obiecało rozważyć możliwości poprawy sytuacji na tej trasie. Jakie są ustalenia płynące z tych analiz? Konrad Kozłowski  z biura prasowego Ratusza zapowiada, że miasto postawiło na trzy rozwiązania. Po pierwsze, zamierza na całym około 3-kilometrowym odcinku od ronda na skrzyżowaniu Trasy ks. J. Popiełuszki z Kutnowską do ronda im. 19. PP Odsieczy Lwowa (przy wjeździe na nowy most) wprowadzić zakaz wyprzedzania. Nowe znaki i linia ciągła mają się pojawić do końca kwietnia (wszystko zależy od pogody).

Po drugie - zapowiada Konrad Kozłowski - pośrodku jezdni pojawi się ok. 400 elementów odblaskowych, tzw. kocich oczek.

Wreszcie trzeci pomysł to ustawienie stacjonarnego fotoradaru. - Wczoraj wystąpiliśmy do Inspekcji Transportu Drogowego z wnioskiem o zamontowanie takiego urządzenia - informują drogowcy. Byłby to pierwszy i jedyny fotoradar w mieście po zmianie przepisów.

Czytaj też:

Na zdjęciach: wypadek z października ub. roku, w którym zginęło pięć osób, wypadek z końca lutegoo 2016, w którym zginęły dwie osoby  i wypadek z 2013 r., gdy zginęła jedna osoba

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE